2 komentāri

Šobrīd sviesta cena Latvijā ir sasniegusi maksimumu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa skaidro, ka sviesta cenas ir kāpušas būtiski, un akcentē, ka sviesta cenu kāpums ir pamatots, jo globāli pieaudzis pieprasījums pēc piena taukiem. Aizliegtu vienošanos KP nav konstatējis. Lai gan sviesta cenu kāpums Latvijā ir pamatots, Ābrama norāda, mazumtirdzniecībā uzcenojums Latvijā ir līdz pat 70%.

Viņa arī norādīja, ka tādējādi KP šobrīd nesaredz pamatu iejaukties šajā tirgū.

Skaidrīte Ābrama
KP vadītāja

“Vērtējot situāciju, mēs konstatējām, ka mums nav vērts šeit iejaukties dziļāk, iet un sākt analizēt dziļāk, vai nav bijusi kāda vienošanās, jo tirgus apstākļi, globālie apstākļi ir to sekmējuši.

Šobrīd cenas Latvijā jau noteikti ir sasniegušas pīķi, jo jau tiek meklētas alternatīvas lētāka sviesta importam.

TOP komentāri

  • MT
  • s
    0 0 0

    s

    Nevis pārbaudit, kā un kāpēc tirgotāji un pārstrādātaji uzskrūvējuši cenas, bet importēt lētāku no valstīm, kurās lauksaimniekiem ir atbalsts no valsts ar mazākiem nodokļiem un lielākām subsīdijām no ES. Ļoti valstiska un patriotiska politika, taisni riebjas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl