Kozlovskis: Tiks izvērtēts, vai policijas rīcība “Vairāk saules” kratīšanu laikā atbilda nepieciešamībai

0 Komentāru
Kozlovskis: Tiks izvērtēts, vai policijas rīcība “Vairāk saules” kratīšanu laikā atbilda nepieciešamībai
F64

Ja reiz tiesa ir lēmusi par apcietinājuma piemērošanu četrām personām, tātad restorānu “Vairāk saules” lietā ir pierādījumi, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

“Manā skatījumā, – ja reiz tiesa bija lēmusi arī par apcietinājuma piemērošanu… burtiski tā, ka nebūtu nekādi pierādījumi lietā, acīmredzot, Latvijā tā tas nenotiek. Varētu teikt, ka pierādījumi ir. Skaidrs, ka tā komunikācija pašlaik ir tāda, ja mēs salīdzinām ar “Gan bei” lietu, kad tika viss nofilmēts un uzreiz parādīts, tad šeit tā komunikācija ir tāda, ka policija pašlaik zināmu apsvērumu un izmeklēšanas dēļ varbūt arī klusē – par pierādījumiem, kas ir viņu rīcībā, un ko viņi vēl vērtē. Skaidrs, ka situācija ir tāda, kāda ir,” skaidroja Kozlovskis.

Vienlaikus ministrs piebilda, ka izmeklēšanas laikā tiks skaidrots, kādēļ Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārbaudēs netika atklāti pārkāpumi.

“Jautājums par to, vai VID neko nezināja, tas zināmā mērā ir izmeklēšanas jautājums. Tika uzsvērts, ka ir laba sadarbība ar šo uzņēmumu, – tātad jautājums VID, kā tas varēja būt? Ja tiesa ir lēmusi par apcietinājuma piemērošanu četrām personām? Varbūt kāda VID amatpersona nezināja to, kas tai bija jāzina,” min Kozlovskis.

Savukārt par plašsaziņas līdzekļos izskanējušajiem pārmetumiem par policijas pārspīlēto rīcību kratīšanu laikā Kozlovskis piebilda, ja kāds uzskata, ka notikuši kādi pārkāpumi, jāvēršas prokuratūrā ar sūdzību. Tāpat Kozlovskis norādīja, ka runājis ar Valsts policiju un tiks izvērtēts, vai policijas rīcība “Vairāk saules” kratīšanu laikā atbilda nepieciešamībai.

Video – intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Jau vēstīts, ka VP aizdomās par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā “Vairāk saules” 12. jūnijā aizturēja četras ar restorānu tīklu saistītas personas. Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro zaudējumi.

Uzņēmuma pārstāvji kategoriski noliedz policijas pārmetumus un pieļauj, ka notikušais ir konkurentu provokācija. Vēlāk publiski izskanēja, ka īsu brīdi pēc tam, kad Valsts policija bija sākusi kratīšanu uzņēmuma “Vairāk saules” restorānos, vairāki Rīgas tirdzniecības centri saņēmuši e-pastus no konkurējošā picēriju tīkla “Čili pica”, ko pārvalda Lietuvā reģistrētā uzņēmuma “Čili Holdings” meitasfirma.

0 Komentāru