Korupcijas aptauja: puse iedzīvotāju nemaz neziņotu par kukuļa pieprasīšanu

1 komentārs

Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju kukuli dot vai pieņemt atteiktos tieši morālu apsvērumu dēļ, Tā secināts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajā aptaujā. Diemžēl pētījums atklāj arī ne pārāk pozitīvu tendenci sabiedrības vidū – proti, katrs otrais Latvijas iedzīvotājs noklusētu par to, ja viņam tiktu piedāvāts kukulis.

Līdzīga aptauja veikta arī pirms diviem gadiem, kad morāli apsvērumi no kukuļošanas būtu atturējuši tikai katru ceturto cilvēku. Tāpēc rādītājs, ka trešdaļa būtu gatava atteikties no tā morālu apsvērumu dēļ, ir vērtējams kā straujš pieaugums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr aptauja liek secināt arī ne tik pozitīvas iezīmes sabiedrībā – aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju par kukuļa pieprasīšanu nevienam neziņotu vai nezinātu kam ziņot, tādēļ korupcijas apkarotāji sākuši jaunu sociālo kampaņu. Tās ietvaros dažādās Latvijas pilsētās tiks izlīmēti plakāti.

”Šis plakāts aicina un norāda uz to, ka lai iedzīvotāji nepieļautu šo situāciju nebūtu vienladzīgi pret korupciju un protams vērstos pie KNAB, kurš gan palīdzēs gan aizsargās iedzīvotājus no koruptīviem gadījumiem,” norāda KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Plakātā attēlota sengrieķu taisnības dieviete Temīda, kuras svaros tiek likts maiss ar kukuļiem. Plakāti vides reklāmas stendos tiks izvietoti visu vasaru līdz akcijas noslēgumam oktobrī.

Skaties TV3 ziņu sižetu:

TOP komentāri

  • Aleksandrs Strods
    0 0 0

    Aleksandrs Strods

    Vērsos tiesībbsargājošās iestādēs par korupciju un tika iesūtīti 19 narkomāni, alkoholiķi, agrāk tiesātie un salauza visas manas mēbeles, izsita logus, izlauza durvis, apzaga, iznīcināja mantu, desmitiem reižu inficēja datoru , izjauca operētājsistēmu ,kamēr ar sievu dzīvojam dārzā , pilsētas dzīvoklī - privātīpašumā dzīvo kā savās mājā.
    Pret mani R.Frolovs, I. Kazakova (Kondrašina )safabricē lietu. zv. advokāts Jānis Ernstons un Daina Viņķele pieļauj viltotu dokumentu izmantošanu, viltotu parakstu uz 2008.g. 2.09. protokola izmantošanu , pieļauj, ka pie lietas iztrūkst desmitiem attaisnojošu dokumentu, netiek nozīmētas ekspertīzes, netiek pārsūdzēts 2010.g. 9.12. lēmums , netiek pārbaudīts alibi ,atsaka izsaukt un nopratināt lieciniekus, pieprasīt dokumentus u.t.t. Lai nepieļautu aizstāvēšanos un pārstāvību Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas arhīva pārzine S.Valtere izsniedz juridiski nederīgu izziņu, PML Jelgavas nodaļas vadītāja I.Pučeta izdod juridiski nederīgu pirmuzskaites veidlapu u.t.t. un nepalīdz ne iedzīvotāju reģistra dati un iesniegtie tiesā dokumentu oriģināli , pirms tiesas sēdes tiesas slēgtajā zonā tiek ieaicināta lieciniece , tiesnese D. Skrauple lēmumu pieņem ne likumā noteikto 15 dienu laikā, bet 3 mēnešu laikā , nepalīdz ne tiesas, ne tiesneses noraidījums (tiesnese D. Skrauple piedraud ar izdzīšanu no tiesas zāles ) u.t.t. Tāpat 2011.g. 16.05. konstatēju, ka dārza mājā 2011.g. no 4.01. līdz 16.05. ir nodedzināta elektrība 100 kw. , nodedzināta malka ( vismaz 6 kubikmetri) , izsisti pirtij no sienas 4 baļķi ,līdz ar to ir pilnīgi jāpārkrauj pirts, izmaksas ap Ls. 2000, izsists logs uzlauztas durvis un vēl citai saimniecības ēkai izsists logs, salauztas mēbeles .2015.g. 15.01. pēc plkst. 21:00 tiek nodedzinātas saimniecības ēkas ar mēbelēm, dārza inventāru, kokmateriāliem. 2015.g. 28.01. ap plkst. 18:00 tiek nodedzināta pirts. Lūk kā izrēķinās ar cilvēkiem, kas Latvijā atklāj korupciju!!! Un kā tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda falsifikatoriem un to atbalstītājiem - prēmijām, paaugstināšana amatā, dienesta pakāpju piešķiršana, Goda rakstu pasniegšana , nav naudas slimiem bērniem, bet ir nauda safabricētām diagnozēm.Un kādi sodi korumpantiem- nosacīti sodi un naudas sodi!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl