1 komentārs

Prokuratūras īpaši maigā attieksme pret kukuļošanā pieķerto tiesnesi Ivetu Bērziņu un uzņēmēju Gulamu Gulami izraisījusi neizpratni gan korupcijas apkarotāju, gan Saeimas deputātu vidū. Abi likumpārkāpēji savus noziegumus atzina, un tika cauri ar naudas sodiem. Kritiķi aizrāda, ka šāda rīcība potenciālos korumpantus tikai iedrošinās. Jāpiebilst, ka sodus noteikusī prokurore Tv3 Ziņām interviju atteica.

Tiesneši Latvijā paši uz apsūdzēto sola sēžas reti, tomēr tas nav nekas nepieredzēts. Tikai šogad augustā stājās spēkā trīs gadu reāls cietumsods bijušajam Rīgas Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājam Ziedonim Strazdam.

Viņš nebija ņēmis kukuļus, bet fiktīvi nodarbinājis cilvēkus un piesavinājis viņu algas. Savukārt vēl pirms dažiem gadiem ar trīs gadu reālu cietumsodu par kukuļņemšanu tika notiesāta bijusī Rīgas Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Irēna Poļikarpova. Viņas kolēģe Beatrise Tālere nomira, sodu tā arī nesagaidījusi.

Atšķirībā no šiem gadījumiem, tiesnese Iveta Bērziņa vainu uzņēmēja Gulama Gulami doto kukuļu piesavināšanā atzina un pat atmaksāja valstij tādējādi iegūto 41 000 eiro. Vainu atzina arī pats Gulami, un tas prokurorei ļāva panākt ar apsūdzētajiem vienošanos par sodu – attiecīgi 11 100 eiro Bērziņai un 9250 eiro kā arī pusotrs gads cietumā nosacīti Gulami. Tādējādi valsts izvairījās no ilgstošas tiesāšanās. Tomēr korupcijas pētnieki šaubās, vai šādu sodu varētu saukt par apmierinošu rezultātu divus gadus ilgušai izmeklēšanai.

Arī Saeimas par iekšlietām atbildīgās komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis pret prokuratūras rīcību ir noskaņots ļoti kritiski. Viņaprāt, tik maigs sods tikai iedrošinās kukuļņēmējus.

Tomēr par vienošanos atbildīgā prokurore pat pēc vairākkārtējiem lūgumiem TV3 Ziņām interviju atteica, aizbildinoties, ka šajā lietā tikai aizstāj dekrēta atvaļinājumā aizgājušu kolēģi. Jelkādus komentārus sniegt atteicās arī abu notiesāto advokāti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl