Koronavīruss: sodi par drošības pasākumu neievērošanu varētu sasniegt 2000 eiro

15 komentāri

Tiem cilvēkiem, kuri valdības noteiktos ierobežojumus Covid-19 krīzes laikā neievēros, varētu nākties šķirties no pamatīgas naudas summas. Iekšlietu ministrs iecerējis, ka sods varētu sasniegt pat 2000 eiro.

“Divi un divi.” Ar šādu principu valdība svētdien pieņēma jaunākos ierobežojumus, lai mazinātu Covid 19 izplatības risku. Princips “divi un divi” nozīmē, ka publiskās vietās, piemēram, parkos, neievērojot divu metru distanci, vienlaikus drīkst pulcēties ne vairāk par diviem cilvēkiem. Ar izņēmumiem, piemēram, vienas ģimenes vai mājsaimniecības locekļi, kā arī situācijās, kad šādu papildu pulcēšanos pieprasa darba pienākumi. Tie gan nav vienīgie valdības vakar pieņemtie papildu piesardzības pasākumi.

Ārkārtējās situācijas laikā aizliegti arī jebkādi privāti pasākumi, izņemot bēru ceremonijas ārtelpās, ja tiek ievēroti distancēšanās noteikumi. Tāpat samazināts kultūras, izklaides un citu atpūtas vietu darba laiks. Tās varēs būt atvērtas no astoņiem rītā līdz desmitiem vakarā, vienlaikus tur atrodoties ne vairāk par 25 cilvēkiem. Joprojām aizliegti arī jebkādi publiski pasākumi, piemēram, sapulces, gājieni vai reliģiski rakstura saieti.

Tāpat paredzēts, ka no rītdienas tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanās vietās nevarēs vienlaikus atrasties vairāk par vienu apmeklētāju uz četriem kvadrātmetriem. Savukārt pēc atbildīgo institūciju pieprasījuma elektronisku sakaru komersantiem būs jāsniedz informācija par konkrētu personu gaitām, kurām noteikts inficētā vai kontaktpersonas statuss.

Iekšlietu ministrs sola, ka sodi par nosacījumu neievērošanu kļūs skarbāki, iespējams, augstākajā robežā sasniedzot pat divus tūkstošus eiro vai vairāk. “Es pieļauju domu, ka maksimālā robeža būs diezgan barga, lai cilvēki apdomājas,” TV3 norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Tikšot arī domāti dažādi risinājumi, kā ierobežojumu ievērošanu nodrošināt.

“Viens no risinājumiem būs ar skaļruņiem aprīkot Valsts policijas automašīnas, lai, patrulējot pa ielām, varētu atgādināt sabiedrībai, ko valdība no tās sagaida. Pie šādas aparatūras varētu tikt līdz 400 likumsargu spēkratu,” stāsta ministrs.

Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā jau iesaistījusies armija, bet bruņoto spēku palīdzību patrulēšanai ielās nav paredzēts lūgt.

Kopš valstī noteikta ārkārtējā situācija, sodi par ierobežojumu neievērošanu svārstījušies starp 10 un 150 eiro. Administratīvo pārkāpumu kodekss patlaban paredz sodu līdz 350 eiro.