Koronavīrusa izplatība: iedzīvotājus aicina informāciju meklēt uzticamos avotos

1 komentārs

Latvijā “panikai saistībā ar koronavīrusa izplatību nav nekāda pamata!”. Tā pēc Krīzes vadības padomes sēdes otrdien apgalvoja atbildīgās amatpersonas.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītājā Krīzes vadības padomes sēdē saistībā ar koronavīrusa izplatību sanāk laikā, kad tiek saņemtas arvien jaunas ziņas no Ķīnas par upuriem un dažādiem ierobežojumiem, ko piemēro citas valstis vai starptautiskie uzņēmumi. Pēc sanāksmes premjers pauda pārliecību, ka atbildīgie dienesti regulāri apmainās ar informāciju un ir pienācīgi sagatavojušies, ja Latvijā infekcija parādīsies. Lai gan vīruss ir konstatēts vairāk nekā 20 valstu, tikai vienā vērojama noturīga vīrusa cirkulācija.

“Tie gadījumi, kas tika ievesti no Ķīnas. Tie bija apzināti, izolēti, kontaktpersonas bija apzinātas. Līdz ar to nav nekāda pamata pašreiz uzskatīt, ka Latvijas iedzīvotājs varētu būt inficējies ASV vai apmeklējot Vāciju,” norāda Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Vienlaikus ažiotāža ap jauno vīrusu ir pateicīga augsne viltus ziņām un dezinformācijai. Piemēram, Lietuvā bijuši hakeru uzbrukumi un pat vietējām varasiestādēm nosūtīti viltus e-pasti par it kā kādu Lietuvā dislocētu karavīru, kurš inficējies ar jauno koronavīrusu.

“Ārkārtīgi būtiski iedzīvotājiem informāciju par jaunā vīrusa izplatību, simptomiem un nepieciešamo rīcību lūkot uzticamos avotos,” atgādina veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!)

Atbildīgo dienestu mājaslapā informācija tiekot atjaunota ik dienu, un tur ir noderīgas ziņas gan mediķiem, gan iedzīvotājiem.

1 komentārs