Koronavīrusa dēļ “airBaltic” samazina sēdvietu skaitu par 4%

1 komentārs
Koronavīrusa dēļ “airBaltic” samazina sēdvietu skaitu par 4%
KASPARS KRAFTS, F64

Jaunā ”Covid-19” koronavīrusa dēļ Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” pieņēmusi lēmumu no 23. marta līdz 5. aprīlim samazināt kopējo sēdvietu skaitu par 4%. Papildus reisu skaita samazinājumam starp Rīgu un Milānu lidsabiedrība atcēlusi 90 lidojumus, portālu Skaties.lv informēja lidsabiedrībā.

“airBaltic” maršrutu tīklu pārvaldes vecākais viceprezidents Volfgangs Reiss norāda: “Tā kā prognozes turpmākām īstermiņa rezervācijām nav uzlabojušās, mēs pieņemam proaktīvu lēmumu uz laiku pielāgot lidojumu grafiku, lai samazinātu izdevumus un saglabātu augstu efektivitātes līmeni.”

Ar pasažieriem, kuri rezervējuši biļetes ietekmētajiem lidojumiem, lidsabiedrība sazināsies personiski, lai piedāvātu viņiem alternatīvas. Pasažieriem, kurus ietekmējusi reisu skaita samazināšana uz Milānu līdz 31. maijam, tiks piedāvāta iespēja bez maksas pārcelt savas rezervācijas uz citu izlidošanas laiku vai citiem “airBaltic” galamērķiem šajā apkārtnē – Cīrihi, Ženēvu, Minheni vai Vīni.

“airBaltic” šobrīd plāno, ka līdz 23. martam lidojumi no Rīgas uz Milānu un Veronu tiks veikti saskaņā ar plānoto grafiku.

Lidsabiedrība aicina pasažierus sekot līdzi atbildīgo veselības iestāžu rekomendācijām un vienlaikus pieturēties pie regulāras roku mazgāšanas un citiem pamata higiēnas pasākumiem.

Atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas paustajam, iespējamība saslimt ar infekcijas slimībām lidojumu laikā ir ļoti zema. Lai risku mazinātu, organizācija aicina pasažierus, kuri ir slimi, atlikt lidojumu līdz atveseļošanās laikam.

Kā iepriekš vēstīts, līdz šim Latvijā aizdomas par jauno ”Covid-19” koronavīrusu laboratoriski pārbaudītas 186 cilvēkiem, bet jauni infekcijas gadījumi nav konstatēti.

Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29. februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā.

Lasi vēl ”Covid-19” izplatības dēļ papildina ceļojuma brīdinājumus uz vairākām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm

Ceturtdienas vakarā tika paziņots, ka Igaunijā konstatēti vēl divi saslimušie ar “Covid-19”, tādējādi kopējais saslimušo skaits sasniedzis piecus, un četri no viņiem ceļojuši caur Rīgas lidostu.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Lasi vēl ”Covid-19” izplatības dēļ papildina ceļojuma brīdinājumus uz vairākām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

1 komentārs