Kopsavilkums, ko lēma valdība attiecībā uz pakalpojumu saņemšanu un darbavietu apmeklēšanu!

66 komentāri
Kopsavilkums, ko lēma valdība attiecībā uz pakalpojumu saņemšanu un darbavietu apmeklēšanu!
LATVIJAS SIMTGADES BIROJS

No 1. oktobra valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī pakalpojumus ārstniecības, sociālās aprūpes centros un izglītības jomā klātienē varēs sniegt un saņemt tikai personas ar derīgu sertifikātu, kas apliecina vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanas faktu, kā arī valdība pieņēmusi izmaiņas, lai samazinātu risku personām inficēties darbavietās, paredz grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Valsts kancelejā informēja, ka trešdien, 14. jūlijā, valdības sēdē apstiprinātie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā izstrādāti, lai īstenotu valsts pienākumu nodrošināt epidemioloģiski drošu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un pasargātu sabiedrību no Covid-19 infekcijas straujas izplatības, mazinātu riskus personām inficēties darbavietās un dažādu pakalpojumu saņemšanas laikā.

Likumprojekts nosaka pienākumu valsts institūcijām sniegt epidemioloģiski drošus pakalpojumus, darba devēja pienākumu nodrošināt epidemioloģiski drošu darba vidi, kā arī darbavietās nodrošināt to, ka noteiktos gadījumos atkarībā no darba specifikas pildīt darba pienākumus var tikai tādi darbinieki, kas ir vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Lai nepakļautu citas personas inficēšanās riskam, darba devējam publiskajā un privātajā sektorā būs tiesības prasīt, lai darbiniekam būtu vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecinošs sadarbspējīgs sertifikāts. Darba devējam būs pienākums vērtēt katru gadījumu individuāli, ņemot vērā samērīguma, tiesiskuma un vienlīdzības principu.

Lasi vēl: Pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist Covid-19 sertifikātu neieguvušu darbinieku

Arī valsts institūciju un privātpersonu sniegtajiem pakalpojumiem ir jābūt epidemioloģiski drošiem, un darba devējiem ir jānodrošina epidemioloģiski droša darba un mācību vide, it īpaši šādu prasību attiecinot uz ārstniecības iestādēm, sociālās aprūpes iestādēm un uz darbu izglītības jomā.

Tādēļ no šā gada 1. oktobra valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī pakalpojumus ārstniecības, sociālās aprūpes centros un izglītības jomā klātienē varēs sniegt un saņemt personas, kurām ir derīgs sertifikāts, kas apliecina vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Paredzēts, ka pārejas periodā līdz šā gada beigām būs iespējama sadarbspējīga sertifikāta aizstāšana ar negatīvu Covid-19 testu. Testēšanas izmaksas personai būs jāsedz no personīgiem līdzekļiem.

Imunizācijas valsts padome uzsver, ka vakcīnām, kādas lieto Latvijā, nav medicīnisku, klīnisku, zinātnisku iemeslu un situāciju, kad persona tās nevarētu saņemt, izņemot alerģisku reakciju – anafilaksi. Tādēļ nepastāv teorētiskas un praktiskas situācijas, kad medicīnisku vai ar veselību saistītu iemeslu dēļ persona nevarētu tikt vakcinēta pret Covid-19.

Valsts kancelejā atgādināja, ka vakcinācija pret Covid-19 ir vienīgais veids reālai cīņai ar infekciju un kas palīdz atgriezties normālā dzīvē. Patlaban vakcinācijas tempi Latvijas sabiedrībā nav augsti un izplatās Covid-19 infekcijas jaunie paveidi, tāpēc risks infekcijas straujai izplatībai saglabājas.

Kopš 2021. gada jūnija otrās nedēļas vakcinācijas iespēju piedāvājums ievērojami pārsniedz pieprasījumu, līdz ar to ikvienam, kurš to vēlas, ir brīva iespēja iegūt vakcīnu nekavējoties, atgādina Valsts kancelejā.

Lai grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā stātos spēkā, tie vēl ir jāapstiprina Saeimā. Ministru kabinets noteica likumprojektam Saeimā steidzamības statusu.

Lasi vēl: Iekštelpās drīkstēs pulcēties ne vairāk kā 20 personas; ārā – līdz 50 personām

66 komentāri