Kopš septembra NATO lidmašīnas virs Baltijas valstīm veikušas 30 kaujas lidojumus

0 Komentāru
Kopš septembra NATO lidmašīnas virs Baltijas valstīm veikušas 30 kaujas lidojumus
(Foto: LETA)

NATO gaisa telpas patrulēšanas operācijā virs Baltijas valstīm iesaistītās patruļlidmašīnas kaujas lidojumu veikšanai kopš septembra ir pacēlušās gaisā jau 30 reižu, liecina informācija Latvijas Aizsardzības ministrijas portālā Sargs.lv.

Kopš septembra sākuma Portugāles Gaisa spēki ar četrām patruļlidmašīnām – iznīcinātājiem – ir vadošie valsts patrulēšanas operācijā NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm. Tajā iesaistītas arī četras Kanādas Karalisko gaisa spēku lidmašīnas, kas izvietotas Šauļos, Lietuvā, kā arī Vācijas Gaisa spēku lidmašīnas, kas izvietotas Emari, Igaunijā, un Nīderlandes Gaisa spēku iznīcinātāji, kas izvietoti Polijā.

2014. gada aprīlī Ziemeļatlantijas padome aicināja sabiedrotos stiprināt gaisa patrulēšanas spējas pie alianses austrumu robežas.

Tiklīdz NATO gaisa telpai tuvojas neidentificēta lidmašīna, gaisā paceļas patruļlidmašīnas, lai pārtvertu, identificētu un pavadītu šo lidmašīnu. Kopš septembra sākuma četru NATO dalībvalstu, kas piedalās šajā operācijā, lidmašīnas ir pacēlušās gaisā jau 30 reižu, lai veiktu kaujas lidojumus.

Pēdējā laikā vērojamā Krievijas militāro lidojumu aktivizēšanās Eiropas gaisa telpā liecina par Maskavas vēlmi parādīt Rietumiem sevi “kā lielvaru”, uzskata NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs.

Tiekoties ar žurnālistiem, viņš atzinis, ka šādas aktivitātes vieš bažas un nevairo drošību un stabilitāti.

NATO 29. oktobrī paziņoja, ka pēdējo divu dienu laikā Eiropas gaisa telpā konstatētas četras Krievijas militāro lidmašīnu grupas, kas veikušas būtiskus militāros manevrus.

Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas galvenokārt pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem, tādējādi radot apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģu satiksmei.

Pēc Portugāles rotācijas vadību šajā operācijā 2015. gada sākumā uzņemsies Itālijas Gaisa spēki. No turienes operāciju atbalstīs Polijas Gaisa spēki, bet no Emari, Igaunijā, – Spānijas Gaisa spēki.
0 Komentāru