Komentāri
Kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki, daži no tiem – savās mājās
FOTO: LETA

Katru gadu aukstā laika dēļ bojā iet desmitiem cilvēku. Lai arī šī ziema nav tik barga kā citus gadus, tik un tā kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki. Lielākā daļa no tiem bijuši alkohola reibumā, tomēr starp sala upuriem bijuši arī pensionāri, kas nosaluši paši savās mājās.

Mediķu pieredze rāda, ka aukstais laiks prasīs jaunus upurus. Turklāt maldīgi ir domāt, ka nosalšanai pakļauti ir tikai cilvēki bez pajumtes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī visbiežāk par sala upuriem tik tiešām kļūst bezpajumtnieki, kuri pieraduši dzīvot ārā un par mājvietu izvēlējušies šķūnīšus vai pamestas mājas, tomēr gana daudz ir tādu, kuri pārmērīgi iedzēruši un iemiguši zem klajas debess. Šoziem kādam 51 gadu vecam vīrietim pēc nosalšanas asinīs konstatētas gandrīz 6 promiles alkohola.

Nosalšana var draudēt arī gados vecākiem cilvēkiem, kuriem ir mājas, taču viņi dzīvo vieni. Nereti viņi sirgst ar kādu hronisku kaiti – tai saasinoties, cilvēks var nokrist uz grīdas, un, nespējot izsaukt palīdzību, tur pavada tik ilgu laiku, līdz nosalst. Šādi šomēnes mirusi arī kāda 96 gadus veca sieviete un 64 gadīgs vīrietis.

Šogad Latvijā nosaluši jau 23 cilvēki, pērn šajā laika posmā sals prasīja 28 cilvēku dzīvības. Nosalst arī gados jauni un veselīgi cilvēki, kuri uz ielas neveiksmīgi pakrituši, smagi satraumējušies un nespēj izsaukt palīdzību.

Mediķi aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem, un šādos gadījumos nelaimē nonākušajiem palīdzēt pašiem vai izsaukt ātro palīdzību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl