Kopš pievienošanās ES Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par teju 400 tūkstošiem

4 komentāri

Ņemot vērā negatīvo demogrāfijas tendenci, atvērto darba tirgu un ekonomikas strauju izaugsmi, Latvija vairs nekad nebūs lētā darbaspēka zeme. Darbiniekiem būs jāmaksā lielas algas. Uzņēmēji, kas to nespēs, būs spiesti biznesu pamest. Tik skarbi tautsaimniecībā notiekošos procesus iezīmē Ekonomikas ministrija.

Par “algu inflāciju” Latviju brīdina eksperti no prestižā OECD kluba. Lai nezaudētu konkurētspēju, uzņēmumiem esot strauji jākapina produktivitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par teju 400 tūkstošiem. Šajā brīdī, kad ekonomika sākusi augt straujāk, negatīvās demogrāfijas un emigrācijas sekas sajutuši uzņēmēji – darbaspēka katastrofāli trūkst. Turklāt to var teikt gan par trauku mazgātājām restorānā, gan augstas raudzes profesionāļiem. Eksperti atzīst, – algas pielikumu šobrīd neprasa tikai slinkais. “Algu inflācija” ir nopietns izaicinājums Latvijas biznesam, kuru raksturo lēts darbaspēks un zema produktivitāte.

Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka pēdējo septiņu gadu laikā darbaspēka izmaksas Latvijā strauji aug. Tikmēr produktivitāte faktiski nav mainījusies un nesasniedz pusi Eiropas Savienības vidējā līmeņa. To, ka tā draud kļūt par fundamentālu Latvijas tautsaimniecības problēmu, viesojoties Rīgā, brīdināja pasaules ietekmīgākās ekonomikas domnīcas OECD vadītājs Anhels Gurrija.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl