Kopš pievienošanās ES Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par teju 400 tūkstošiem

4 komentāri

Ņemot vērā negatīvo demogrāfijas tendenci, atvērto darba tirgu un ekonomikas strauju izaugsmi, Latvija vairs nekad nebūs lētā darbaspēka zeme. Darbiniekiem būs jāmaksā lielas algas. Uzņēmēji, kas to nespēs, būs spiesti biznesu pamest. Tik skarbi tautsaimniecībā notiekošos procesus iezīmē Ekonomikas ministrija.

Par “algu inflāciju” Latviju brīdina eksperti no prestižā OECD kluba. Lai nezaudētu konkurētspēju, uzņēmumiem esot strauji jākapina produktivitāte.

Kopš pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par teju 400 tūkstošiem. Šajā brīdī, kad ekonomika sākusi augt straujāk, negatīvās demogrāfijas un emigrācijas sekas sajutuši uzņēmēji – darbaspēka katastrofāli trūkst. Turklāt to var teikt gan par trauku mazgātājām restorānā, gan augstas raudzes profesionāļiem. Eksperti atzīst, – algas pielikumu šobrīd neprasa tikai slinkais. “Algu inflācija” ir nopietns izaicinājums Latvijas biznesam, kuru raksturo lēts darbaspēks un zema produktivitāte.

Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka pēdējo septiņu gadu laikā darbaspēka izmaksas Latvijā strauji aug. Tikmēr produktivitāte faktiski nav mainījusies un nesasniedz pusi Eiropas Savienības vidējā līmeņa. To, ka tā draud kļūt par fundamentālu Latvijas tautsaimniecības problēmu, viesojoties Rīgā, brīdināja pasaules ietekmīgākās ekonomikas domnīcas OECD vadītājs Anhels Gurrija.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl