“Kopīgiem spēkiem veidosim drošu vidi mūsu bērniem.” LNT uzsāks iniciatīvu #SvešuBērnuNav

Pievienot komentāru
“Kopīgiem spēkiem veidosim drošu vidi mūsu bērniem.” LNT uzsāks iniciatīvu #SvešuBērnuNav
Foto: Toms Norde

Latvijā ir kritiski augsts bērnu traumatisma un mirstības līmenis no ārējiem cēloņiem. Vidēji katru gadu dažādas traumas gūst aptuveni 21 000 bērnu. Ārējie cēloņi ir galvenais nāves iemesls bērniem pēc viena gada vecuma un 40% bērnu līdz 14 gadu vecumam.

Piektdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kanāls LNT aizsāk iniciatīvu #SvešuBērnuNav, kuras ietvaros aktualizēs dažādus bērnu drošības jautājumus, kā arī mudinās sabiedrību aktīvi iesaistīties situācijās, kad tiek apdraudēta bērna drošība vai dzīvība.

Iniciatīvas ietvaros LNT kopā ar saviem partneriem – Labklājības ministriju (LM), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS) un Valsts policiju (VP) – palīdzēs bērnu vecākiem uzzināt, kā rīkoties dažādās bērnu apdraudošās situācijās un iedrošinās līdzcilvēkus aktīvi rīkoties, lai kopīgiem spēkiem veidotu drošu vidi mūsu bērniem.

Šogad iniciatīvas aktivitātes norisināsies trīs posmos – no 4. līdz 10. jūnijam aktualizēsim ceļu satiksmes negadījumu tematu, no 11. līdz 17. jūnijam pievērsīsimies bērnu traumām, kas gūtas mājās – izdzerot, norijot, apdedzinoties, izkrītot pa logu, spēlējoties rotaļu laukumos un izmantojot batutus. Iniciatīvas noslēguma posmā, no 18. līdz 22. jūnijam, apskatīsim bērnu pazušanas tematu. Rīta raidījumā ”900 sekundes” iepazīstināsim ar pozitīviem, veiksmīgiem piemēriem, raidījumā ”Degpunktā” veiksim eksperimentus ar manekeniem, dosimies reidos, kā arī atgādināsim nozīmīgas lietas, kas jāzina ikvienam no mums.

Mājaslapā “SvesuBernuNav.lv” būs pieejama informācija par iemesliem, kas noved pie dažādiem negadījumiem, padomi, kā rīkoties un kad nepieciešams iesaistīties, intervijas ar nozares speciālistiem, kā arī raksti par atbilstošajiem tematiem.

Bet arī Tu vari uzdot sev interesējošu jautājumu, par bērnu drošību, speciālistam/ vai tieši otrādi, dalīties savos pieredzes stāstos – meklē pogas šeit!