Kopdzīves likums pavērtu iespējas legalizēt viendzimuma pāru attiecības, uzskata Saeimas vairākums

4 komentāri
Kopdzīves likums pavērtu iespējas legalizēt viendzimuma pāru attiecības, uzskata Saeimas vairākums
Foto: EPA / LETA

Bez debatēm Saeima ceturtdien izbrāķēja daudzu tūkstošu Latvijas pilsoņu likumdevējam adresēto lūgumu nostiprināt neprecētu pāru tiesisko aizsardzību jeb iniciatīvu par kopdzīves likumu.

Lai arī neprecēti dzīvo vairāk nekā puse pāru, kas regulāri saskaras ar dažādām problēmām, Saeima iniciatīvā minētos jautājumus pat neizvērtēja, jo nobijās, ka šāds regulējums pavērtu ceļu uz viendzimuma pāru attiecību legalizāciju.

Virtuāla parakstu vākšana par sabiedrisko iniciatīvu portālā “ManaBalss” ilga teju trīs gadus. Vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju Saeimai lūdza pieņemt likumu, lai atvieglotu dzīvi pāriem, kuru attiecības oficiāli nav reģistrētas.

Civillaulībā dzīvojušo cilvēku skaits ir mērāms tūkstošos, taču viņi bieži vien ir tiesiski neaizsargāti, īpaši gadījumos, kad viens no partneriem nomirst. Taču Saeimas vairākums iniciatīvu noraidīja. Kā galvenais iemesls tiek minētas bažas, ka kopdzīves likums pavērtu iespējas legalizēt viendzimuma pāru attiecības.

Tikmēr iniciatīvas atbalstītāji pārmeta vairākumam, ka tas pat atteicās iniciatīvas skarto problēmu pēc būtības skatīt, nododot to komisijai.

Kā prognozē iniciatīvas atbalstītāji, pie šī jautājuma noteikti būs jāatgriežas nākamajai Saeimai.

4 komentāri