Konkursā par Latvijas jauniešu galvaspilsētas titulu cīnās trīs pilsētas

1 komentārs
Konkursā par Latvijas jauniešu galvaspilsētas titulu cīnās trīs pilsētas
LAURIS VĪKSNE, F64

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” publiskajai balsošanai izvirzītas Daugavpils, Ventspils un Jēkabpils pilsētas, norāda IZM eksperte jaunatnes jomā Alma Brinkmane.

Konkursā tika saņemti seši pieteikumi – no Daugavpils novada, Rūjienas novada, Preiļu un Riebiņu novada apvienības, Daugavpils pilsētas, Ventspils pilsētas un Jēkabpils pilsētas, tomēr komisija publiskajai balsošanai šogad izvirzīja trīs minētās pilsētas, skaidroja Brinkmane.

Publiskā balsošana ilgs desmit dienu, kuras rezultāta apkopojums kopā ar komisijas vērtējumu noteiks konkursa uzvarētāju, kas tiks paziņots 10. augustā, Ikšķiles dabas parkā.

Balsot par “Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2020” iespējams balsot tīmekļa vietnē “www.jaunatneslietas.lv” līdz 22. jūlijam.

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” tiek rīkots, lai popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un veicinātu jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

“Šī konkursa ietvarā novērojams, ka tiek ieguldīts jauniešos, tiek organizēti gan nacionālā līmeņa pasākumi, gan starptautiski pasākumi un pieredzes apmaiņas braucieni, tiek aicināti speciālisti un jaunieši stāsta par organizēto pasākumu ietekmi uz jauniešiem un sabiedrību kopumā,” skaidroja jaunatnes lietu eksperte.

Konkursā uzvarējušajā pašvaldībā IZM sadarbībā ar jauno titula ieguvēju 2020. gadā rīkos Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2021.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2020. gada 12. augustā, kā arī pieredzes apmaiņas semināru darbā ar jaunatni iesaistītām personām no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām.

Pieteikumu skaits konkursā šogad esot saglabājies nemainīgs ap sešiem – deviņiem pieteikumiem, tomēr eksperte uzsver, ka arvien vairāk sāk pieteikties novadi, kaut līdz šim lielākoties pieteikušās pilsētas.

2019. gadā par konkursa uzvarētāju kļuva Ikšķiles un Olaines novada apvienība, kas bija pirmā novadu apvienība, kura pildīja Jauniešu galvaspilsētas pienākumus.

Konkurss tiek organizēts IZM sadarbojoties ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

1 komentārs