Komentāri

Daudziem iedzīvotājiem ir bijušas problēmas saņemt aptiekā kompensējamos medikamentus – tā liecina Konkurences padomes aptauja par kompensējamo zāļu pieejamību Latvijā. Aptaujā vēl var piedalīties pirmdien, 16. aprīlī, taču pirmais apkopojums ir skaudrs.

Pat trešā daļa aptaujas dalībnieku ir norādījuši, ka medikamentu nepieejamība ir ietekmējusi viņu ārstēšanās procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Normatīvie akti paredz, ka kompensējamie medikamenti aptiekām ir jānodrošina pacientiem 24 stundu laikā.

Aptauju nolemts rīkot, jo tirgus dalībnieki bija snieguši Konkurences padomei pretrunīgu informāciju par to, kāpēc zāles nav pieejamas. Proti, aptiekas norādījušas, ka medikamentu nav noliktavā vai lieltirgotava nepiegādā.

Savukārt ražotāji norādījuši, ka viss ir ievests pietiekamā daudzumā. Savukārt lieltirgotavas bieži vien apgalvojušas, ka tās zāles pasūta, bet ražotājs nepiegādā. Pamatojoties uz aptaujas datiem, Konkurences padome dziļāk analizēs farmācijas tirgu.

Jūlija Linkeviča
Konkurences padomes Stratēģiskās plānošanas un attīstības vadītāja

Tas kopsakarā viss vērtējams. Gan ar eksporta apjomiem, kas vēl nav līdz galam zināmi, gan ar to situāciju, kad, iespējams, lielie vairumtirgotāji primāri apgādā savas aptiekas. Tas arī varētu būt iemesls.

Pirmos secinājumus Konkurences padome sola publiskot vasaras vidū.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl