Komentāri

Daudziem iedzīvotājiem ir bijušas problēmas saņemt aptiekā kompensējamos medikamentus – tā liecina Konkurences padomes aptauja par kompensējamo zāļu pieejamību Latvijā. Aptaujā vēl var piedalīties pirmdien, 16. aprīlī, taču pirmais apkopojums ir skaudrs.

Pat trešā daļa aptaujas dalībnieku ir norādījuši, ka medikamentu nepieejamība ir ietekmējusi viņu ārstēšanās procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Normatīvie akti paredz, ka kompensējamie medikamenti aptiekām ir jānodrošina pacientiem 24 stundu laikā.

Aptauju nolemts rīkot, jo tirgus dalībnieki bija snieguši Konkurences padomei pretrunīgu informāciju par to, kāpēc zāles nav pieejamas. Proti, aptiekas norādījušas, ka medikamentu nav noliktavā vai lieltirgotava nepiegādā.

Savukārt ražotāji norādījuši, ka viss ir ievests pietiekamā daudzumā. Savukārt lieltirgotavas bieži vien apgalvojušas, ka tās zāles pasūta, bet ražotājs nepiegādā. Pamatojoties uz aptaujas datiem, Konkurences padome dziļāk analizēs farmācijas tirgu.

Jūlija Linkeviča
Konkurences padomes Stratēģiskās plānošanas un attīstības vadītāja

Tas kopsakarā viss vērtējams. Gan ar eksporta apjomiem, kas vēl nav līdz galam zināmi, gan ar to situāciju, kad, iespējams, lielie vairumtirgotāji primāri apgādā savas aptiekas. Tas arī varētu būt iemesls.

Pirmos secinājumus Konkurences padome sola publiskot vasaras vidū.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl