Konkurences padome piemēro sodu arī “Knauf” un “Norgips” 1,5 miljonu eiro apmērā

1 komentārs

Latvijā lielākajiem būvmateriālu tirgotājiem – “Depo”, “Kesko Senukai”, “Kurši” un “Krūza” – piemērots apjomīgs sods – 5,78 miljoni eiro.

Konkurences padome uzskata, ka tai izdevies pierādīt aizliegtu vienošanos par cenu saskaņošanu konkrētiem būvmateriāliem. Sodu daļēji jau samaksājusi Krūza, bet pārējie tirgotāji savu vainu neatzīst un pauž dziļu neizpratni par Konkurences padomes lēmumu.

Konkurences Padome uzskata – tai esot izdevies pierādīt, kā “Depo”, “Kesko Senukai”, “Kurši” un “Krūza” ilgstošā periodā no 2006. līdz 2014. gadam saskaņojuši un mākslīgi pielāgojuši cenu līmeņus “Knauf” un “Norgips” produktiem – ģipša, kaļķa cementa maisījumiem, ģipškartonam un citiem šo firmu būvmateriāliem. Nevis tirgotāji paši savā starpā esot saskaņojuši cenas, bet gan tas darīts pastarpināti caur preču ražotājiem – “Knauf” un “Norgips”, – skaidro Konkurences padomē.

Būvmateriālu tirgotāji esot aktīvi uzraudzījuši cits cita cenas, un, ja bijušas cenu atkāpes, tad konkurenti esot prasījuši ražotājiem – Knauf un Norgips – iejaukties un pieprasīt cenu korekcijas attiecīgajā līmenī.

Konkurences padome uzskata, ka nelegālā karteļa esamību tā pierādījusi ar visai apjomīgu e-pasta saraksti starp ražotājiem un tirgotājiem, un arī analizējot, kā pēc sarakstēm cenas arī esot mainījušās veikalos. Lūk, tikai daži piemēri no lietas materiāliem.

Vislielākais sods – 3,7 miljoni eiro – piemērots būvmateriālu tirgotājam “Depo”. Tirdzniecības namam “Kurši” jāmaksā sods 1,1 miljona eiro apmērā, savukārt “Kesko Senukai” sankcijā piemērots nepilns viens miljons eiro. “Senukai” viedokli mums neizdevās uzzināt, taču “Depo” un “Kurši” savu vainu kartelī neatzīst un gatavojas to pārsūdzēt tiesā.

Tikmēr Konkurences padome ir sodījusi arī būvmateriālu ražotājus – “Knauf” un “Norgips”. Viņu kopējais naudas soda apmērs ir pusotrs miljons eiro. Vēlmē pēc iespējas ātrāk izbeigt tiesisko strīdu, viņi noslēguši mierizlīgumu ar Konkurences padomi un valsts budžetā jau ieskaitījuši sodu. Tāpat arī tirgotājs “Krūza” daļu no sev piespriestā soda – nepilni 105 000 eiro jau samaksājis.

TOP komentāri

 • Robins Huds
  0 0 0

  Robins Huds

  Pilnigi ka pasutijums no valsts....izdraziet buvmaterialu tirgotajus...un kadu no razotaaajiem!!!
  Nukko valsts pasutijums izpildits?driz jautas jasaak otrais aplis mest????
  Pa zobarstu miskastem jarakajas un autoservisu miskastes jaapeeta ??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl