Komentāri

Īpaša pieņemšana pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un premjeres Laimdotas Straujumas piektdien gaidāma Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītājiem un rīkotājiem. Tikmēr svētku dalībnieki pošas nākamnedēļ gaidāmajiem svētkiem, kuri Rīgā ieradīsies no visas Latvijas. Kā notiek gatavošanās šim notikumam Latgalē? To pētīja 900 Sekundes.

Ludzas amatnieku centrā šis gads ir bijis īpaši saspringts, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki audējām, šuvējām un rokdarbniecēm likuši par sevi manīt. Dziedātāji un dejotāji, vēloties gan skatēs, gan pašos svētkos izskatīties labi, amatniekiem lūdza sev darināt jaunus tautastērpus. Darbs turpinās vēl arī šobrīd.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan līdz svētkiem Rīgā palicis pavisam nedaudz, dažiem kolektīviem vien tagad nodots pasūtījums. Amatnieki darināja jaunus tautastērpus arī vairākiem Ludzas novada kolektīviem, un, lai gan atlases skatēs viens no vērtēšanas kritērijiem ir vizuālais izskats, tas šoreiz Ludzas novada kolektīviem diemžēl nelīdzēja. Īpaši skarba šogad žūrija bija pret dejotājiem. Ludzas novadā startēja deviņi deju kolektīvi, uz svētkiem Rīgā dosies tikai viens, tautas deju kolektīvs Žeperi vadītājas Sarmītes Stapules-Zagorskas vadībā. Vairāki kolektīvi ar pirmās pakāpes diplomiem ir spiesti palikt mājās.

Skaties foto:

Savukārt jaunieši no deju kolektīva Žeperi šobrīd jau ir gatavi doties uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā. Jaunieši neslēpj gan pārsteigumu, gan prieku, par to, ka ir izdevies tikt uz tik ļoti gaidītajiem svētkiem.

Šobrīd kolektīvi gan tie, kuri tikuši uz svētkiem, gan tie, kuri ir spiesti palikt mājās, ar svētku programmu priecē skatītājus vietēja mēroga pasākumos. Tiem, kuri dosies uz Rīgu, tas ir labs treniņš, gatavojoties kopīgajiem svētku mēģinājumiem.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl