Konkrētie patvēruma meklētāji Latvijā nav nonākuši nejauši, akcentē amatpersonas

Komentāri

Iekšlietu ministrijas amatpersonas vairakkārt uzsver, ka konkrētie cilvēki, kas piektdienas vakarā, meklējot patvērumu, ieradās Latvijā, te nav nonākuši nejauši.

Abas ģimenes esot atbildušas Latvijas izvirzītajiem vēlamajiem kritējam par bērniem, profesionālo izglītību un vēlamajām svešvalodas zināšanām, akcentēja ministrijas pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – ar lielu ažiotāžu gaidīti, Latvijā piektdienas vakarā ieradušies pirmie bēgļi, par kuru uzņemšanu vienojās Eiropas Savienības dalībvalstis. Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos nogādātas divas ģimenes no Sīrijas un Eritrejas. Starp sešiem cilvēkiem ir divi bērni, bet vecākus mūsu amatpersonas raksturo kā izglītotus un strādāt gribošus cilvēkus, kuri vēlas gūt patvērumu tieši Latvijā.

Par patvēruma meklētājiem no Eritrejas tika uzsvērts, ka situācija šajā Āfrikas valstī ir ne mazāk kritiska kā Sīrijā. Vīrieši tiekot paverdzināti, kas izpaužas kā obligāta karaklausība.

Kas notiks tālāk?

Pēc ierašanās Muceniekos potenciālajiem Latvijas pavalstniekiem bija jāiziet standarta procedūra, kuras laikā tika noņemti pirkstu nospiedumi un viņi iepazīstināti ar tiesībām un pienākumiem.

Līdz bēgļa vai alternatīva statusa piešķiršanai, kas dotu tiesības pilnvērtīgi iekļauties Latvijas dzīvē, abām ģimenēm būs jāgaida vairāki mēneši, līdz viņi izies cauri virknei obligātu procedūru. Pagaidām nav skaidrs, kad ieradīsies nākamiem bēgļi. Tas esot atkarīgs no Grieķijas un Itālijas varasiestāžu rīcības, kas šobrīd esot visai lēna.

Kopumā Latvijai divu gadu laikā būs jāuzņem 531 bēglis.

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl