Konflikts par koncertzāli Rīga saasinās; telpām atslēgta elektrība un pasākumi atcelti

Komentāri

Strīds starp koncertzāli Rīga un Latvijas Zinātņu akadēmiju saasinās. Kopš vakardienas koncertzālē atslēgta elektrības padeve, tādēļ pārcelti šodien un rīt tur plānotie pasākumi. Tikmēr Zinātņu akadēmija norāda, ka koncertzāle šajās telpās atrodas nelikumīgi.

Jau otro dienu koncertzāles Rīga telpas atrodas pilnīgā tumsā un aukstumā – apkures šajā zālē nav jau kopš rudens, bet no 1.janvāra atslēgta arī elektrība. Vēl šodien pa dienu koncertzāles pārstāvji mēģināja elektrības padevi atjaunot, pieslēdzoties transformatoram, taču Latvijas Zinātņu akadēmijas vadība nebija tam devusi piekrišanu un visi darbi bija jāpārtrauc.

Līdz ar to abi šajā nedēļas nogalē plānotie pasākumi koncertzālē Rīga ir atcelti. Elektrības atslēgšanas dēļ nedarbojas arī koncertzāles oficiālā mājaslapa. Koncertzāles pārstāvji norāda, ka cilvēkiem, kuri ir iegādājušies biļetes uz tur plānotajiem pasākumiem jaunākajai informācijai var sekot līdzi koncertzāles Twitter kontā un vai arī telefoniski sazinoties.

Koncertzāles vadītājs Juris Millers norādīja, ka koncertzālē pasākumi ir jau izplānoti līdz divtūkstoš astoņpadsmitajam gadam un visus finansiālos zaudējumus, kas būs radušies koncertu pārcelšanas dēļ viņš mēģinās piedzīt no Latvijas Zinātņu akadēmijas.

Tikmēr akadēmijas pārstāvji atkārtoti uzsvēra, ka Rīgas koncertzāle aizņem viņu telpas nelikumīgi, nav tās labprātīgi atbrīvojis, un līdz šim brīdim turpinājis tās izmantot bez tiesiska pamata. No 1. septembra Latvijas Zinātņu akadēmija nolēma pārtraukt telpu nomas līgumu, jo uzņēmums neesot maksājis nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai koncertzālei netika pieslēgta arī apkure, tādēļ līdz gada beigām tā tika apsildīta ar elektrību, un tagad atslēgta arī tā.

Jāpiebilst, ka strīds starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un koncertzāli Rīga sākās jau vasarā un neviena no pusēm piekāpties, šķiet, negrasās. Koncertzāles vadītājs Juris Millers norādīja, ka jaunnedēļ vērsīsies tiesā ar pieteikumu par prasības nodrošinājumu izmantot transformatoru elektrības padevei koncertzālē, savukārt Latvijas Zinātņu akadēmija plāno gaidīt izvērtējumu jau šobrīd notiekošajā tiesvedībā par konfliktsituāciju starp abiem uzņēmumiem.

Foto:

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl