Konflikts par koncertzāli Rīga saasinās; telpām atslēgta elektrība un pasākumi atcelti

Pievienot komentāru
Konflikts par koncertzāli Rīga saasinās; telpām atslēgta elektrība un pasākumi atcelti
Foto: LETA

Strīds starp koncertzāli Rīga un Latvijas Zinātņu akadēmiju saasinās. Kopš vakardienas koncertzālē atslēgta elektrības padeve, tādēļ pārcelti šodien un rīt tur plānotie pasākumi. Tikmēr Zinātņu akadēmija norāda, ka koncertzāle šajās telpās atrodas nelikumīgi.

Jau otro dienu koncertzāles Rīga telpas atrodas pilnīgā tumsā un aukstumā – apkures šajā zālē nav jau kopš rudens, bet no 1.janvāra atslēgta arī elektrība. Vēl šodien pa dienu koncertzāles pārstāvji mēģināja elektrības padevi atjaunot, pieslēdzoties transformatoram, taču Latvijas Zinātņu akadēmijas vadība nebija tam devusi piekrišanu un visi darbi bija jāpārtrauc.

Līdz ar to abi šajā nedēļas nogalē plānotie pasākumi koncertzālē Rīga ir atcelti. Elektrības atslēgšanas dēļ nedarbojas arī koncertzāles oficiālā mājaslapa. Koncertzāles pārstāvji norāda, ka cilvēkiem, kuri ir iegādājušies biļetes uz tur plānotajiem pasākumiem jaunākajai informācijai var sekot līdzi koncertzāles Twitter kontā un vai arī telefoniski sazinoties.

Koncertzāles vadītājs Juris Millers norādīja, ka koncertzālē pasākumi ir jau izplānoti līdz divtūkstoš astoņpadsmitajam gadam un visus finansiālos zaudējumus, kas būs radušies koncertu pārcelšanas dēļ viņš mēģinās piedzīt no Latvijas Zinātņu akadēmijas.

Tikmēr akadēmijas pārstāvji atkārtoti uzsvēra, ka Rīgas koncertzāle aizņem viņu telpas nelikumīgi, nav tās labprātīgi atbrīvojis, un līdz šim brīdim turpinājis tās izmantot bez tiesiska pamata. No 1. septembra Latvijas Zinātņu akadēmija nolēma pārtraukt telpu nomas līgumu, jo uzņēmums neesot maksājis nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai koncertzālei netika pieslēgta arī apkure, tādēļ līdz gada beigām tā tika apsildīta ar elektrību, un tagad atslēgta arī tā.

Jāpiebilst, ka strīds starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un koncertzāli Rīga sākās jau vasarā un neviena no pusēm piekāpties, šķiet, negrasās. Koncertzāles vadītājs Juris Millers norādīja, ka jaunnedēļ vērsīsies tiesā ar pieteikumu par prasības nodrošinājumu izmantot transformatoru elektrības padevei koncertzālē, savukārt Latvijas Zinātņu akadēmija plāno gaidīt izvērtējumu jau šobrīd notiekošajā tiesvedībā par konfliktsituāciju starp abiem uzņēmumiem.

Foto:

Skaties video!

Lasi vēl