Konflikts lauksaimniecībā: zemnieki strīdas par atbalsta saņemšanu

1 komentārs

Eiropas subsīdiju dēļ šogad Latvijā strauji pieaudzis bioloģisko saimniecību skaits. Starp vairākiem šādiem lauksaimniekiem Latgalē  un Lauku atbalsta dienestu gan izcēlies pamatīgs strīds par papuvju definīciju – dažādās interpretācijas dēļ daļa zemju īpašnieku paliks bez atbalsta. Tomēr Lauku atbalsta dienests norāda, ka daudzi no šiem zemniekiem ar reālu bioloģisko lauksaimniecību nemaz nenodarbojas.

Iespēju saņemt subsīdijas vairāki izdarīgi cilvēki izmanto kā piepelnīšanās veidu. Tomēr jaunais Eiropas maksājumu periods, un arī mainītie nosacījumi Lauku atbalsta dienestam faktiski ļāvuši šos biznesmeņus izstumt no atbalsta saņēmēju loka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāki Latgales bioloģiskie lauksaimnieki, atsaucoties uz Eiropas regulu, uzskata, ka par papuvi var uzskatīt arī vienkārši runājot pļavas, bet atbalsta dienests norāda, ka nacionālajā likumdošanā šāds traktējums nav – papuve ir aramzeme, ko izmanto vai tā pieejama kultūraugu audzēšanai.

Starp zemniekiem, kuri šogad pievērsās bioloģiskajai lauksaimniecībai un pie 22 esošajiem hektāriem vēl iznomājot 72 hektārus, ir Arnolds. Arī viņš bija sapratis, ka varēs saņemt dāsno atbalstu par nopļautu un sasmalcinātu zāli, un gandrīz palika bez atbalsta 30 hektāriem.

Arnolds, atstājot uz lauka zāli, gribējis zemi padarīt auglīgāku, un laukus apstrādāt aiznākošajā gadā. Tomēr, lai saņemtu atbalstu, viņš pēdējā brīdī nolēma zemi apstrādāt un četras dienas pirms 15. septembra, tos sadiskoja.

Šogad visā Latvijā kā bioloģiskie lauksaimnieki no jauna reģistrējušies 906 zemnieki un tagad to skaits pārsniedz 3700. Vienlaikus ir strauji – piecas reizes – pieaudzis platību apjoms, kuras aizņem papuves.

Skaties video!

TOP komentāri

  • lalala-pats no paša
    0 0 0

    lalala-pats no paša

    ..skumji,ka kāda biznesmeņa dēļ ir jācieš kādam citam-kurš cenšas,iet un dara...manā gadījuma ir vairāk kā 22 lielopi,zeme attiecīgi ir uz 28 ha....atnāca gudrie,nobildēja ganības nopļautās un NENOVĀKTĀS...tas ne kas ka tur ganās lopi..ne par 15 augustu ne pa 15 septembri neko labu neredzu-labi15 augustā appļāvu ganības,bet 16 augustā lopi stāvēja uz plikas zemes...trīs dienas lija lietus,nopļautā zāle sapelēja,bet lopi stāv uz plikas zemes....idioti valdībā sēž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl