Trakojošas dāmas dēļ Vējonis ar svītu uz brīdi iestrēgst lidostā

2 komentāri
Trakojošas dāmas dēļ Vējonis ar svītu uz brīdi iestrēgst lidostā
Foto: F64

Otrdienas rītā no aviokompānijas Lufthansa lidmašīnas, kurā atradās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izsēdināta kāda pasažiere.

Šī Lufthansa reisa galamērķis bija Frankfurte. Lidaparātā atradās arī valsts prezidents Vējonis, kurš kopā ar savu komandu bija ceļā uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju.

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, aizkavēšanos izraisījusi kāda pasažiere. Tā kā attiecīgais Lufthansa reiss bija pārpildīts, viņai piedāvāts pārsēsties uz citu reisu, taču viņa atteikusies to darīt.

Foto: Raimonds Vējonis

Sākotnēji lidmašīnas kapteinis paziņoja, ka gaidāma neliela kavēšanās atsevišķu pasažieru situācijas dēļ, bet pauda cerību laikā ierasties galamērķī. Tad ar kādu sievieti sarunājās lidmašīnas personāls. Pēc tam viņa pameta lidmašīnu, sakot, ka kādam laikam savajadzējies viņas vietu. Par notikušo skaļāku repliku atļāvās kāds vīrietis, bet drīz vien apsēdās savā vietā.

Problēmas risināšanā uz īsu brīdi bija iesaistījies arī lidmašīnas kapteinis. Vēlāk viņš paziņoja, ka lidmašīna ir gatava izlidot, tomēr nokavēta plānotā izlidošanas kārta, līdz ar to ir jāgaida jauna. Īsi pēc tam lidmašīna devās uz pacelšanos.

Savukārt Lufthansa aģentūrai LETA norādīja, ka bija divi iemesli, kādēļ šorīt kavējās reiss no Rīgas uz Frankfurti. Pirmais iemesls bija tāds, ka reisam tika piešķirts īpašs gaisa satiksmes kontroles pacelšanās intervāls saistībā ar regulējumu Polijas gaisa telpā. Otrs iemesls bija tāds, ka uz reisu bija pārdots vairāk biļešu, nekā lidmašīnā ir vietu.

“Bija nesaprašanās ar vienu pasažieri, kuram šī iemesla dēļ tika rezervēta vieta citā lidmašīnā, bet kurš kļūdas dēļ iekāpa reisa LH 839 lidmašīnā [ar kuru lidoja arī Vējonis ar atsevišķiem viņa komandas locekļiem]. Šis pasažieris ieņēma vietu, kas bija rezervēta citam pasažierim, un tādēļ apkalpe lūdza šo personu atstāt lidmašīnu un lidot ar reisu, uz kuru viņam bija rezervēta vieta,” skaidroja aviokompānijā.

Rīgas lidostas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka plānotais izlidošanas laiks bijis plkst. 6:35, taču lidmašīna izlidojusi plkst. 7.11.

2 komentāri