Koncertzāles “Rīga” labiekārtošanas darbi pusē

Komentāri
Koncertzāles “Rīga” labiekārtošanas darbi pusē
Foto: LETA

Pabeigti aptuveni 50% līdz 60% no koncertzāles “Rīga” labiekārtošanas darbiem, preses konferencē Latvijas Zinātņu akadēmijā pastāstīja producents Juris Millers.

Viņš norādīja, ka pašlaik ir pabeigta griestu atjaunošana, uzlikta pamatskatuve un skatītāju amfiteātra grīda, uz kuras tiks likti krēsli, kā arī uzlieta jauna betona grīda zālē. Zāles remontā vēl priekšā ir sienu, kā arī orķestra bedres atjaunošana un citi mazāki remontdarbi.

Telpu remonts izmaksā 300 000 eiro. Daļu no šīs summas ieguldījis Millers, kā pastāstīja producents, arī ieķīlājot savu dzīvokli. Atlikušos līdzekļus viņš piesaistījis no privātpersonām. Zāles labiekārtošanas remontā neesot ieguldīti ne valsts, ne pašvaldības līdzekļi. Pēc Millera domām, šis ir klasisks piemērs tam, ka valsts nemāk parūpēties par to, kas tai ir, tāpēc tiek domāts par jaunas koncertzāles celtniecību, neatbalstot pašreizējās remontu.

Millers pastāstīja, ka uzņēmums “Karcher” apņēmies atjaunot arī griestu lustras, kas cieta ugunsgrēkā 1972.gadā. Paredzēts, ka bijušajā VDK novērošanas telpā, no kuras tika uzmanīti zālē sēdošie, tiks ierīkota ekspozīcija par zāles vēsturi, kā arī tās atjaunošanas vēsturi. Daļa no šīs ekspozīcijas varētu būt virs zāles ģerboņa atrastais ziņojums nākamajām paaudzēm 1955.gadā.

Koncertzālē paredzētas divas kafejnīcas – viena pirmajā stāvā pretī garderobei un otra vestibilā pie lielās zāles. Millers pastāstīja, ka vestibilu paredzēts izmantot arī kā mazo zāli, ja būs nepieciešama telpa mazākiem pasākumiem. Kafejnīcā, iedzīvinot telpās mītošo padomju laiku atmosfēru, tiks pasniegti 70. un 80.gadu kokteiļi pēc oriģinālajām receptēm, kā arī plūmju saldējuma kokteilis, kas daudziem pazīstams no padomju laikiem.

Jau ziņots, ka notiek LZA lielās zāles remonts un labiekārtošana, kas 20.septembrī vērs durvis jau kā koncertzāle “Rīga”.

Koncertzāles “Rīga” atklāšanas koncerts iecerēts 20.septembrī ar solistu Daumanta Kalniņa, Intara Busuļa, Ingus Pētersona, “Credo”, Jura Jopes u.c. mākslinieku priekšnesumiem. Tam sekos grupas “Credo” 40 gadu jubilejas koncerts, mūzikls “Eslingena” u.c. pasākumi. Kā pirmais pasākums jaunajā koncertzālē paredzēts “Sinfonietta Rīga” ieskaņas koncerts projekta “Baltās naktis” laikā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl