Koncertuzvedumā “Latvijas gredzens” atklās Kurzemes bagātības un talantus

Komentāri

Valsts svētku mēnesī klausītājus priecēs kāds ļoti īpašs koncerts. Izskanēs otrā sērija no koncertuzvedumu kopuma, kā nosaukums ir “Latvijas gredzens”. Tas ir valsts simtgadei veltīts projekts.

Novembrī šis dižkoncerta veidola veltījums Latvijai būs par Kurzemi – muzikāli tiks atklātas šī novada bagātības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kurzeme ir vieta, kur godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies suitu kultūra un spēku dod jūras šalkas. Tas viss atspoguļosies nākamajā “Latvijas gredzenu” projektā – veltījumā Kurzemei. Tā ir daļa no vērienīgas koncertu sērijas Latvijas simtgades svinībās. Šo ideju izlolojis Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, vēlēdamies muzikālos kopumos parādīt katra novada īpatnības un bagātības.

“Gredzenu” koncertos uzstājas paši novadnieki, un tā tas būs arī Kurzemē – muzicēs Liepājas Simfoniskais orķestris, etnogrāfiskie ansambļi “Saucējas” un “Suitu sievas”, skanēs dūdas, koru daudzbalsība, līvu valoda. Pirmo reizi izskanēs Ērika Ešenvalda darbs “Tā dzied mana pastarīte”, un, tā kā koncerta nosaukums ir “Pūt, Vējiņi”, varēs dzirdēt arī dažādas šīs senās lībiešu kāzu dziesmas versijas.

 

Vestards Šimkus
Pianists

Es pats jūtos kā tāds Latvijas gredzens. Man tētis dzimis Liepājā, mammas radi nāk no Rēzeknes apkārtnē. Šie divi pretpoli manī visu laiku pievelkas un rada baisu spriegumu.

“Kurzemes gredzens” pirmo reizi skanēs 16. novembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, bet pēc tam novembra laikā tiks izripināts pa pārējiem novadiem. Latvijas simtgades projekts “Latvijas gredzens” kopā realizēsies 16 koncertuzvedumos, divu gadu laikā parādot katra novada skaisto un talantīgo.

“Kurzemes gredzens” ir otrais no četriem – šo sēriju pavasarī aizsāka veltījums Latgalei. Nākamajā gadā “Vidzemes gredzens” būs kā muzikāla izstāde, bet “Zemgales gredzens”, – kino koncerts.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl