Koncerti, darbnīcas un dažādas lustes – šogad Līgosvētki Rīgā tiks svinēti ar vērienu

0 Komentāru
Koncerti, darbnīcas un dažādas lustes – šogad Līgosvētki Rīgā tiks svinēti ar vērienu
F64

Līgo svētku svinības Rīgā šogad solās būt krietni vērienīgākas nekā iepriekšējos gadus. Svētki šogad iekrīt sestdienā un svētdienā, turklāt tuvojas arī valsts simtgade. 

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja pasākuma “Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!” producente Sandija Martinsone, šogad svētki plānoti plašāki, jo šis ir simtgades gads.

“Simtgade mums ir vienu reizi. Tāpēc šogad būs trīs pasākumi krastmalā. Tātad mēs sāksim 21. jūnijā, kad notiks simtgades saulgrieži kopā ar festivālu “Baltica”, kas krastmalā svinēs savu noslēgumu. 22. jūnijā būs zāļu un amatniecības gadatirgus, kurā piedalīsies arī pašdarbības kolektīvi, kā arī uz trīs skatuvēm notiks vērienīgi koncerti. Bet 23. jūnijā notiks tradicionālā Jāņu svinēšana krastmalā, – arī būs trīs skatuves, darbnīcas un vēl, kas tik tur nebūs,” stāsta Martinsone.

Vienlaikus Martinsone uzsver, ka 21. jūnijs ir īstā diena, kad jāsāk svinēt, jo tad ir īstā saulgriežu jeb gada īsākā nakts.

Video – uzzini, kā Līgosvētkus varēs svinēt Rīgā!

Aicinot iedzīvotājus piedalīties tradicionālos vasaras saulgriežu rituālos folkloru kopu pavadībā, kā arī koncertos, radošajās darbnīcās un tirdziņos, līdz ar pirmdienu, 18. jūniju, Rīgā sākas ielīgošanas pasākumu nedēļa. Pirmais koncerts tradicionālajā pasākumu ciklā “Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”, notiks jau pirmdien, Dzegužkalnā, kurā piedalīsies Rīgas Danču klubu un folkloras kopu “Zvīgzna”.

0 Komentāru