Konceptuāli atbalsta Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumu. Policisti saņems rokasgrāmatu pārkāpēju atpazīšanai

1 komentārs

Valdība konceptuāli atbalstījusi Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumu. Tas paredz vispārēju aizliegumu sabiedriskās vietās aizsegt seju, bet vienlaikus noteikti arī daudzi izņēmumi.

Likums tika sagatavots jau pagājušā gada septembrī, gatavojoties bēgļu uzņemšanai. Tomēr valdības darba kārtībā tas nonācis tikai tagad, jo krietni bija ieilgusi tā saskaņošana.

Sejas aizsegšanas ierobežojuma likuma mērķis ir nodrošināt harmonisku sabiedrības pastāvēšanu un atvērtu savstarpējo saziņu, aizsargāt latvisko un eiropeisko kultūrtelpu, kā arī sekmēt drošību. Tā skaidro Tieslietu ministrijas pārstāvji, kuri ir likuma autori.

Dzintars Rasnačs vērš uzmanību, ka jaunais regulējums skars plašu cilvēku loku – ne tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmās Latvijā patlaban dzīvojošās sievietes, kuras tērpjas seju aizsedzošā apģērbā.

Dzintars Rasnačs

Dzintars Rasnačs
tieslietu ministrs, VL-TB/LNNK

Pats arī vienu regulāri redzu Āgenskalna pusē. Tas ir mīts, tas neskar [tikai] šīs piecas personas. Tas skar ievērojami lielāku personu skaitu. Pirmkārt, tas skar tās personas, kuras ieceļo Latvijā. Tas skar personas, arī kuras vēlas Latvijā apmesties uz dzīvi varbūt nākotnē. Šiem cilvēkiem ir jāzina tie nosacījumi, kādi ir Latvijā.

Ar likumu tiek ieviests vispārējs aizliegums sabiedriskās vietās aizsegt seju. Vienlaikus noteikti vairāki izņēmumi. Seju atļauts aizsegt profesionālo pienākumu veikšanai, piemēram, policistiem, ugunsdzēsējiem un ārstiem. Aizliegums neattiecas uz sportistiem, kā arī mākslas, kultūras un svētku dalībniekiem. Tāpēc ārpus likuma netiek pasludināts Ziemassvētku vecītis un ķekatnieki. Seju ļauts aizsegt arī laika apstākļu vai veselības stāvokļa dēļ.

Pret tik visaptverošu aizliegumu iebilst Ārlietu ministrija, kas valsti pārstāv Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Andrejs Pildegovičs

Andrejs Pildegovičs
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs

Ir jābūt pietiekami skaidram pamatojumam, kāpēc netiek izvēlēts nevis maigāks, bet šaurāks likuma pielietojums. Piemēram, ieviest aizliegumu sejas aizsegšanas ierobežojumiem valsts, pašvaldību iestādēs, varbūt transportā – vietās, kas tiešām ir svarīgas.

Ja vien kāda no koalīcijas partijām neiebildīs, pretrunīgi vērtēto likumu valdība pieņems pēc divām nedēļām. Tad likums nonāks Saeimā, kurai jāsaka galavārds. Ja parlaments likumu atbalstīs, pirms tas stāsies spēkā, Tieslietu ministrija sola sagatavot rokasgrāmatu policistiem, lai viņi zinātu, kā atpazīt likuma pārkāpējus.

TOP komentāri

  • Salwis Stepinsch
    0 0 0

    Salwis Stepinsch

    Ir shini likuma maza nepilniba policistiem ari jaaizliedz aizsegt seju savadak vinus nevar atpazit.Jo likuma prieksha visi ir vienadi to vini maskas izskatas loti bistami nu tik pat kaa holera 😂😂😂 jo Eiropas kultura nav pienemts staigat maskas ka tikai svetkos vai karnevala vai slimibas gadijuma 😂😂😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl