Konceptuāli atbalsta naudas balvu izlozi vakcinētajiem līdz pat 100 000 eiro apmērā

202 komentāri
Konceptuāli atbalsta naudas balvu izlozi vakcinētajiem līdz pat 100 000 eiro apmērā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IMAGO IMAGES/SCANPIX)

Lai stimulētu vakcinēšanos, valdība 5. jūlijā pauda pat gatavību izlozēt laimestus, kas varētu sasniegt pat 100 000 eiro, taču vēl jāsakārto juridiskie aspekti tā īstenošanai, jo šobrīd normatīvi Latvijā liedz reklamēt zāles, piesolot balvas vai citus labumus, vēsta TV3 Ziņas.

Saprotot, ka rudens un Covid-19 delta variants strauji tuvojas, bet vakcinācijas temps kā par spīti bremzējas, valdība spiesta domāt radoši. Līdz šim versijas par dažādiem labumiem bija vien ideju līmenī, bet 5. jūlijā, noslēdzoties sadarbības padomes sēdei, valdību veidojošie politiskie spēki nāca ar visai drosmīgu paziņojumu, ka atbalsta naudas balvu loteriju visiem vakcinētajiem.

Turklāt summas – gluži kā “Superbingo” izlozē – iespaidīgas. No 100 eiro līdz vairākiem tūkstošiem eiro lielas naudas balvas ik nedēļu un mēnesi, bet rudenī  – oktobrī vai novembrī – galvenās balvas izspēle.

Prēmijas un dažādi labumi apmaiņā pret vakcinēšanos tiekot īstenoti arī citviet pasaulē, ieceri pamato veselības ministrs. Bet Latvijas normatīvi to patlaban liedz. Jautāts, kā ar zāļu reklamēšanas kārtību, kas patlaban nosaka, ka reklamēt zāles, solot pretī balvas, ir aizliegts, Pavļuts TV3 Ziņām pauda, ka juridiskais aspekts vēl tikšot sakārtots.

Daniels Pavļuts, veselības ministrs (”Attīstībai/Par!”)

“Visticamāk, nāksies izstrādāt jaunu normatīvo aktu. Pat speciāls likums kā iepriekš ar čeku izlozi, kuru rīko Valsts ieņēmumu dienests (VID), juridiskais pamatojums tiks rasts. Lai panāktu pašu galveno – lai īpaši daudzi līdz rudenim būtu vakcinēti ar uzsvaru uz neaizsargātākajiem, kas ir seniori.”

Arī premjers ieceri atbalsta, liekot saprast, ka ekonomikas apturēšana valstij izmaksā dārgāk.

Krišjānis Kariņš (JV), Ministru prezidents

“Mūsu mērķis ir tas, ka skolas klātienē un pakalpojumu sniedzējiem minimāli ierobežojumi. Lai mērķi sasniegtu, – atbilde vakcinācija. Jo plašāka, jo mazāki riski, ka palielinātos saslimstība un mirstība no šīs slimības.”

Izlozi varētu sākt rīkot no augusta, bet līdz tam cilvēkus cer pārliecināt arī ar nemateriāliem līdzekļiem, izvēršot informatīvo kampaņu, personiski apzvanot seniorus un rīkojot seminārus pašiem ārstiem, lai joprojām izglītotu par vakcinācijas nepieciešamību.

Gala lēmums jāpieņem valdībā 6. jūlijā.

202 komentāri