Konceptuāli atbalsta JKP rosinājumu kadastrālās vērtības saglabāt spēkā līdz 2025.gada beigām

0 Komentāru
Konceptuāli atbalsta JKP rosinājumu kadastrālās vērtības saglabāt spēkā līdz 2025.gada beigām
EDIJS PĀLENS/LETA

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu virzītos likuma grozījumus, ar kuriem paredzēts turpināt piemērot pašlaik spēkā esošās kadastrālās vērtības vismaz līdz 2025.gada 31.decembrim.

Vēl pirms šo likumprojektu JKP bija iesniegsi Saeimā – Zaļo un zemnieku savienības, “Saskaņas” deputāti un parlamentāriete Jūlija Stepaņenko parlamentā jau bija iesnieguši savus likuma grozījumus, kas paredz pašreizējo kadastrālo vērtību saglabāšanu līdz 2022.gada beigām. Par šo opozīcijas virzīto likumprojektu šodien Saeimā netika lemts.

Lasi vēl: Piespiedu nomas maksājumu apmēru plāno ierobežot līdz 4% zemes kadastrālās vērtības

Vairāki opozīcijas deputāti šodien debatēs norādīja, ka šodien atbalstīs šo likumprojektu. Reizē opozīcijas pārstāvji pārmeta JKP, ka viņu vadītā Tieslietu ministrija kopā ar pārējiem atbildīgajiem nav izstrādājuši nodokļa atvieglojumu piedāvājumu tiem, kuri pēc kadastrālo vērtību izmaiņām objektīvi nevarēs samaksāt nodokli par savu vienīgo mājokli.

Opozīcijas deputāti Viktors Valainis (ZZS) un Regīna Ločmele (S) solīja, ka likumprojektam iesniegs priekšlikumus, lai panāktu, ka laicīgi tiek ieviesti nodokļu atvieglojumi tiem iedzīvotājiem, kuriem tie ir objektīvi nepieciešami.

Ieskaties arī šeit: Denacionalizēto māju īrniekus uztrauc jauno kadastrālo vērtību projekta ietekme

“Kamēr Saeimas un valdības vairākums nav vienojies par visaptverošu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu, kas nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem taisnīgu un panesamu nodokļu slogu, kadastrālo vērtību pieaugumu nevajadzētu pieļaut,” par Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša (JKP) iepriekš pausto saistībā ar konceptuāli atbalstītajām izmaiņām aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Jurašs, kurš ir viens no likumprojekta iesniedzējiem, skaidro, ka Latvijā nekustamā īpašuma nodokļa apmērs ir saistīts ar īpašuma kadastrālo vērtību. Līdz šim kadastrālās vērtības bija iesaldētas, lai novērstu nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu, norāda komisijas vadītājs.

Grozījumi paredz noteikt uzdevumu Ministru kabinetam sagatavot un iesniegt izskatīšanai Saeimā likumprojektus, kas nodrošina ar kadastrālo vērtību saistīto valsts nodevu apmēra pārvērtēšanu. Tostarp grozījumi paredz uzdevumu izstrādāt likumprojektus, kas nepieciešami mājokļa atbrīvošanai no nekustamā īpašuma nodokļa, nosaka nekustamā īpašuma nodokļa apmēru piespiedu dalītajam īpašumam, kā arī komercplatībām un lauksaimniecības zemei.

Par grozījumiem vēl divos lasījumos būs jālemj Saeimai.

Izlasi šo: Nekustamie īpašumi: kadastrālo vērtību bāze nav mainīta jau sešus gadus

0 Komentāru