“Kompensāciju!” Piketē denacionalizēto namu īrnieki; valdība atbalsta jauno īres tirgu regulējošo likumu

4 komentāri

Ceturtdien, 3. maijā, pie valdības ēkas piketē Latvijas denacionalizēto namu īrnieku asociācijas pārstāvji.

Viņi prasa ievērot likumu un pieprasa kompensācijas, novēroja LNT Ziņas. Par spīti protestiem, valdība atbalstīja jauno īres tirgu regulējošo likumu. Tagad savs vārds būs jāsaka Saeimai.

Denacionalizēto namu īrnieki norādījuši, ka ar piketu vēlas paust viedokli par jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu.

Ministru kabineta komiteja 23. aprīlī nolēma virzīt izskatīšanai valdībā Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu.

EM valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis iepriekš informēja, ka jaunais likumprojekts sekmēs kvalitatīvu un pieejamāku īres dzīvokļu izveidi, piedāvās jaunu risinājumu līdzšinējiem garajiem tiesvedību procesiem, kā arī veicinās investīcijas īres namu sektorā.

Savukārt denacionalizēto namu īrnieku pārstāvji sēdē pauda bažas par likumprojekta bīstamību un ka pēc tā pieņemšanas desmitiem tūkstošu īrnieku draudētu izlikšana uz ielas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka uz valdības sēdi attiecībā uz likumprojektu būtu sīkāk apskatāmi vai precizējami vairāki jautājumi, tajā skaitā atbalsta programma maznodrošinātajiem īrniekiem.