Komentējot situāciju Latvijā, Krievijas vēstnieks citē Bībeli

0 Komentāru

Savā stundu garajā uzrunā Rīgā Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs kritizēja ASV un Eiropas Savienību, slavēja Putinu un Krimas pievienošanu Krievija. Savukārt komentējot krievu valodas stāvokli Latvijā, piesauca Bībeli. 

Uz Lukjanova performanci sanākusi raiba publika, tostarp kādreizējais deputāts, žurnālists Nikolajs Kabanovs, žurnālists Abiks Elkins, prokrieviskais aktīvists Jānis Kuzins un citi.

Vēstnieks zālē ieradās labā noskaņojumā, jokojot par skaisto laiku, taču ātri vien pārgāja uz brīvas formas stāstījumu par Krievijas skatījumu uz pasaules aktualitātēm. Lukjanovs vairākkārt citēja un uzslavēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un uzsvēra, ka Krievijas ekonomika turpina augt. Atšķirībā no citām valstīm, kuras var paļauties uz Kohēzijas un citiem fondiem, Krievija sevi nodrošina pati, lepojās vēstnieks. Īpašas uzslavas veltītas nesen uzbūvētajam tiltam, kas savieno Krieviju ar okupēto Krimu.

Foto: LETA/AP

“Pats svarīgākais, ka pie tēvijas atgriezusies Krima, tagad ir saistīta ar savu dzimteni, ar savu valsti, pateicoties modernai infrastruktūras transporta artērijai. Tas noteikti paātrinās Krimas atgriešanos civilizācijā, jo tas, ko mēs tur redzējām četrus gadus iepriekš, radīja dežavu sajūtu, atgriežoties 25 gadus senā pagātnē,” atklāja Jevgēņijs Lukjanovs.

Lukjanovs izmantoja iespēju paņirgāties par Donaldu Trampu un retranslēja Kremļa sazvērestības teoriju, ka spiega Skripaļa un viņa meitas indēšana Lielbritānijā bija viens liels teātris. “Holandes pārstāvis teica: tur izmantoja vismaz 150 gramus “novičoka”. Neatkarīgi eksperti teica – tad visa Solsberi pilsēta būtu iznīkusi!” pauda Lukjanovs.

Attiecībā uz krievu valodas stāvokli Latvijā diplomāts formāli noteica, ka tā ir Latvijas iekšējā lieta. Tiesa gan, vēstnieks izvēlējās zīmīgu citātu no Bībeles, ar kuru Latvijai norādīt, ka divkopienu valsts ne pie kā laba nenovedīs.

Jevgēņijs Lukjanovs

Jevgēņijs Lukjanovs
Krievijas vēstnieks Latvijā

Nekā jauna šai pasaulē nav. Sadalīta valsts lemta iznīcībai. Es jau negribu nelaimi piesaukt, bet – ja nu nenomirs, tad tās eksistence būs ļoti apgrūtināta. Cilvēku dalīšana pa “etniskiem dzīvokļiem”, šajā pasaulē arī nav nekas jauns.

Krievijas vēstnieks arī informēja, ka Latvijā par Putinu nobalsoja vairāk nekā 19 000 Krievijas pilsoņu, par pārējiem kandidātiem atdotas vien pārsimt balsis.

0 Komentāru