Komandantsundas laikā pārkāpj ierobežojumus un alkohola reibumā iestūrē grāvī

1 komentārs
Komandantsundas laikā pārkāpj ierobežojumus un alkohola reibumā iestūrē grāvī
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IMAGO IMAGES/SCANPIX)

No 15. janvāra līdz 17. janvāra rītam kontroles pasākumos Latgalē par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākts 81 administratīvo pārkāpumu process, tostarp pieķerti un pie atbildības saukti divi grāvī iebraukušā transportlīdzeklī esoši vīrieši alkohola reibumā, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

16.Janvārī Zilupes novadā, Zaļesjes pagastā, ap plkst. 23.20 Valsts robežsardzes amatpersonas patrulējot pamanīja grāvī iebraukušu transportlīdzekli, kurā atradās divi – 1989. gadā un 1987. gadā – dzimuši vīrieši. Abas personas atradās alkohola reibuma stāvoklī. Viens no vīriešiem, pagājušajā nedēļas nogalē jau tika saukt pie atbildības par atrašanos ārpus savas dzīvesvietas komandantstundas laikā, informēja Kursīte.

Lasi vēl: Komandantstundas neievērotājai Bauskā policisti piemēro 4000 eiro sodu

Arī šoreiz vīrieši Zaļesjes pagastā tiks saukti pie atbildības gan par ierobežojumu neievērošanu, gan par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī.

Arī kāds vīrietis Daugavpilī piedzīvoja nepatīkamu situāciju. 15.Janvārī, ap plkst. 22:30 vīrietis pamanīja, ka viņa transportlīdzeklī, iespējams, ir iekļuvušas svešas personas. Pienākot pie automašīnas, viņš konstatēja, ka tajā atrodas divi vīrieši. Tie izrādījās 2003.gadā un 2001.gadā dzimuši jaunieši, kuri mēģināja nozagt no transportlīdzekļa magnetolu.

Saistībā ar notikušo jauniešiem draud kriminālatbildība par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, kā arī ir uzsāktas administratīvās lietvedības par ierobežojumu neievērošanu.

Valsts policijai sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi aizvadītajās brīvdienās kontrolējot pieņemtos ierobežojumus, tajā skaitā arī komandantstundu, kopumā pārbaudītas 1192 personas un tika doti 83 preventīva rakstura norādījumi.

Valsts policija atgādina, ka “mājsēde” jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 būs spēkā arī no 22. janvāra līdz 23 janvārim. Policija aicina būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo veselību.

1 komentārs