Komandantstundas saglabāšanas gadījumā rosina to saīsināt līdz plkst. 2.00 naktī

1 komentārs
Komandantstundas saglabāšanas gadījumā rosina to saīsināt līdz plkst. 2.00 naktī

Iekšlietu ministrijas (IeM) ieskatā, komandantstundas saglabāšanas gadījumā šo ierobežojumu varētu saīsināt līdz plkst. 2.00 naktī, liecina IeM šodien valdībā iesniegtā prezentācija.

Līdz šim komandantstunda bija spēkā piektdienās un sestdienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00.

Galvenie mājsēdes atcelšanas ieguvumi būtu tādi, ka policija efektīvāk nodrošinātu epidemioloģiski svarīgu ierobežojumu kontroli, tādējādi mazinot saslimstību. Tāpat, IeM ieskatā, sabiedrībai būtu vieglāk uztverami ierobežojumi, kā arī iekšlietu sektoram rastos ietaupījums uz nakts darba izmaksām, norāda IeM.

Lasi vēl: Iekšlietu ministrs ceturtdien valdībā rosinās atcelt komandantstundu

Atceļot komandantstundu, darbadienu naktīs patruļas nodrošinātu ne mazāk kā līdz šim un tās mēģinātu iesaistīt pēc iespējas vairāk pulcēšanās un citu ierobežojumu kontrolei – transporta līdzekļos, mājsaimniecībās, citās publiski nepieejamās vietās.

Tāpat atceļot mājsēdi, brīvdienu naktīs tiktu nodrošinātas papildu patruļas aptuveni 30% apmērā no mājsēžu laikā nodrošinātajām patruļām.

Iepazīsties arī ar šo informāciju: Policija atgādina par komandantstundu; brīvdienās pastiprināti kontrolēs arī ziemas prieku baudīšanas vietas

Ja mājsēdi neatceļ, tad resursu sadalījums tiek plānots brīvdienās 50% naktī un 50% dienā visiem minētajiem kontroles pasākumiem. “Turklāt naktī, iespējams, laiks mājsēdei jānosaka līdz plkst 2,” teikts IeM ziņojumā. Tādā gadījumā darbadienās iekšlietu resors izlīdzētos ar esošajiem resursiem, bet papildus iesaistītu arī virsstundu darbā likumsargus kontrolēm tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.

LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim, bet lemšanu par komandantstundas turpināšanu atlika līdz šai nedēļai.

Komandantstunda tika ieviesta Jaunā gada brīvdienās un pēcāk turpināta nedēļas nogalēs.

Pagājušajā nedēļā valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim, bet lemšanu par komandantstundas turpināšanu atlika līdz šai nedēļai.

Lasi vēl: Atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu pastiprināti ierobežojumus kontrolēt pa dienu un vakaros

1 komentārs