Kolkā skatam paveras balta zeme! Iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidz liels krusas daudzums

3 komentāri
Kolkā skatam paveras balta zeme! Iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidz liels krusas daudzums
No rīta Kolkā nolijis liels nokrišņu daudzums, viesojies pērkona negaiss, kā arī zemi pārklājis ievērojams krusas daudzums. (Kolkas pagasta pārvalde)

Otrdien, 22. augustā, iedzīvotājus Kolkā pārsteiguši neierasti laikapstākļi, liecina sociālajos tīklos publicētas fotogrāfijas.

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Hidrometeoroloģijas prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, no rīta Kolkā nolijis liels nokrišņu daudzums, viesojies pērkona negaiss, kā arī zemi pārklājis liels krusas daudzums.

Krūmiņa skaidro, ka otrdienas rītā Kolkā nolijusi vairāk nekā trešdaļa mēneša nokrišņu normas – 30 milimetri. Vienlaikus ar pērkona lietusgāzēm Kolkā bijusi arī intensīva krusa, kas noklājusi baltu zemi.

Laura Krūmiņa
LVĢMC Hidrometeoroloģijas prognožu nodaļas vadītāja

Tā noteikti bija krusa, nevis sniegs. Krusas gadījumos mēs parasti mērām krusas gabaliņu lielumu, šoreiz tas netika darīts, jo krusa bija salīdzinoši maza, bet intensīva, tādēļ tā pārklājusi baltu zemi.

Ar novērotajiem laikapstākļiem Kolkā dalās arī sociālo tīklu lietotāji!

Skaties.lv jau vēstīja, ka šī gada vasarā aizvadīts aukstākais jūlijs šajā tūkstošgadē!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Tāpat Skaties.lv jau vēstīja, ka neparasti laikapstākļi Latvijas iedzīvotājus pārsteidza arī 8. maijā, kad Burtniekos uzsniga sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!