Koļegovai pēc ilgstošas slimošanas un atvaļinājuma izsniegta atkārtota darba nespējas lapa

1 komentārs
Koļegovai pēc ilgstošas slimošanas un atvaļinājuma izsniegta atkārtota darba nespējas lapa
Foto: Edija Pālens/LETA

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai pēc šogad jau vairāk nekā divus mēnešus ilgas slimošanas un atvaļinājuma no piektdienas, 10. augusta, izsniegta atkārtota darba nespējas lapa, aģentūra LETA uzzināja VVD.

Koļegovas prombūtnes laikā VVD ģenerāldirektora amata pienākumus pilda viņas vietniece Aina Stašāne.

Iepriekš Koļegovai darba nespējas lapa tika izsniegta laikā no 5.februāra līdz 16.aprīlim. Tāpat VVD ģenerāldirektore jūlija nogalē bija devusies atvaļinājumā, no kura Gerhards viņu izsauca 23.jūlijā saistībā ar ogļu putēšanu AS “Ventspils Tirdzniecības osta” akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietās. Kā aģentūrai LETA norādīja Gerharda padomniece Santa Vaļuma, pēdējo dienu laikā Koļegova piedalījusies profesionālās mācībās.

VVD ģenerāldirektore ar Gerharda padomnieces starpniecību aģentūrai LETA pauda, ka kategoriski noliedz viņai izvirzītās apsūdzības, uzsverot, ka prokuratūras kriminālprocesā norādītie punkti nav attiecināmi un saistīti ar amata pienākumu izpildi VVD.

Koļegova uz aģentūras LETA telefona zvaniem jau ilgstoši neatbild.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) saņemta arī rakstveida informācija no Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras, kurā tiek norādīts, ka kriminālprocesā Koļegovai procesuālie piespiedu līdzekļi netika piemēroti. “Proti, prokuratūra nav noteikusi ierobežojumus vai aizliegumu Koļegovai ieņemt VVD vadītājas amatu,” norādīja Vaļuma.

Tāpat Gerharda padomniece norādīja, ka Valsts civildienesta likuma 39.pantā tiek minētas ministra tiesības ierēdni atstādināt no amata pienākumu izpildes, taču ne pienākumu to darīt.

Kā ziņots, VVD vadītāja Koļegova savā valsts amatpersonas deklarācijā nebija norādījusi noslēgtos darījumus, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro, liecina prokuratūras uzrādītā apsūdzība.