Koļegova kā potenciālā VID vadītāja. Uzņēmēji un arodbiedrības vēl nesteidzas solīt atbalstu

Pievienot komentāru
Koļegova kā potenciālā VID vadītāja. Uzņēmēji un arodbiedrības vēl nesteidzas solīt atbalstu
Foto: LETA

Kamēr politiķi vēl tikai spriež, vai atbalstīt Ingas Koļegovas kandidatūru ietekmīgajam Valsts ieņēmumu dienesta direktores amatam, viņa par savu kompetenci cenšas pārliecināt uzņēmējus. Viņi no Koļegovas sagaida garantijas, ka turpināsies iepriekšējās, populārās dienesta vadītājas Ināras Pētersones uzsāktās reformas.

Kad šā gada maijā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone iesniedza atlūgumu, virkne uzņēmēju organizāciju parakstīja atklātu vēstuli, kurā Pētersoni nodēvēja par visu laiku labāko dienesta vadītāju un gandrīz vai izmisīgi lūdza viņu pārdomāt. Tas nenotika, tādēļ tagad Pētersones ticamākā pēctece Inga Koļegova tiekas ar šīm organizācijām un cenšas tās pārliecināt, ka arī ir cienīga ieņemt šo amatu.

Par spīti Koļegovas optimismam, uzņēmēju organizācijas pagaidām vēl nesola viņai atbalstu. Tā vietā tās līdz pirmdienai savā starpā apspriedīsies un tad nāks klajā ar paziņojumu.

Tādu pašu nostāju ieņēmuši arī citi tā dēvētie sociālie partneri. Piemēram, Arodbiedrību savienības priekšnieks uzslavēja Koļegovas drosmi kandidēt, bet neatklāja, vai varētu viņu atbalstīt.

Jāpiebilst, ka ar sociālo partneru atbalstu var arī nepietikt. Koļegovu, kura līdz šim vadījusi Valsts vides dienestu, jaunajam amatam virza zaļzemnieku pārstāve Dana Reizniece-Ozola. Pārējās koalīcijas partijas pagaidām publiskajā telpā paudušas piesardzīgi nogaidošu nostāju un grasās viņu vēl iztaujāt pēc oficiālās izvirzīšanas amatam.

Video