“Kojas” Rīgā maksā no 50 līdz 200 eiro. Vai apstākļi atbilst 21. gadsimtam?

Komentāri

Koplietošanas virtuves, labierīcības gaiteņa galā, dušas citā stāvā, dzīvošana kopā vienā telpā – tāda vēl aizvien 21. gadsimtā ir studentu dzīve daudzu Latvijas augstskolu kopmītnēs.

Piemēram, Marta Velpe studēt informācijas pārvaldību Latvijas Universitātē ieradusies no Smiltenes, un kādu laiku Maskavas priekšpilsētā esošā dienesta viesnīca būs jaunās studentes mājvieta vismaz darba dienās. Kopmītņu istabiņa viņai būs jādala ar vēl trim studentēm. Iekārtoties jaunajā mājvietā Martai palīdz arī draugs Emīls. Mājīgākai noskaņai istabā Marta sarūpējusi asteru pušķi, un par mājām atgādina arī vecmāmiņas līdzi dotie našķi no dārza, bet ledusskapī vietu jau atraduši lielveikalā pirkti suši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marta uzskata, ka cena par šo gultasvietu – 58 eiro – ir pieņemama. “Kā nu kurš dzīvoklis arī maksā, bet es domāju, ka tas noteikti nesanāk lētāk,” viņa atzīst 900 Sekundēm.

Skaties foto:

Tikmēr gandrīz divreiz vairāk par vietu kopmītņu istabā jāmaksā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pirmā kursa studentam Didzim Freisam. Apstākļi šeit esot tādi, par kādiem lielākā daļa studentu varētu sapņot, un to cena 116 eiro mēnesī.

RTU esot divu veidu kopmītnes, un cenas tajās krasi atšķiras. Ja par vietu koridora tipa kopmītnē, kur istabiņā dzīvo trīs cilvēki, jāmaksā apmēram 50 eiro, tad par dzīvokļa tipa istabiņu, kāda ir arī Didzim un kur dzīvo divatā, jāmaksā dubultā.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl