1 komentārs

Konfiscēta prece un zaudēta nauda. Ar šādu realitāti regulāri sastopas tie Latvijas iedzīvotāji, kas internetā apzināti vai krāpniecības rezultātā iegādājušies viltotas preces. Latvijā šādas situācijas notiek ik dienas. Visbiežāk viltojumus atšķirt nav grūti, taču arvien biežāk kopijas izgatavotas kvalitatīvi.

Teju ik dienu Latvijas muita konstatē mēģinājumus Latvijā ievest populāru zīmolu pakaļdarinājumus. Pasta nodaļā pie lidostas “Rīga” muitas darbinieku uzmanību piesaistīja ķivere ar “Red Bull” logotipu. Vēlāk tiks noskaidrots, tā bijusi oriģināla vai tomēr viltojums.

Šīs preces, galvenokārt, ārvalstīs ar interneta starpniecību pasūtījušas privātpersonas. Rodoties aizdomām par viltojumu, tās muitā tiek aizturētas. Ja pircējs faktu atzīst – procedūra ir īsa. Prece tiek nodota iznīcināšanai, savukārt pircējs nokļūst tādā kā melnajā sarakstā. Katrs nākamais sūtījums jau tiks vērtēts stingrāk.

Domstarpību gadījumā – prece tiek nosūtīta oficiālajam ražotājam.

Dažreiz atšķirt viltojumu no oriģināla ir vieglāk. Piemēram, kādā kastē tika sūtīti vairāki desmiti populāru zīmolu apavu. Taču jau pēc pāris minūtēm telpa piepildījās ar kodīgu līmes smaku.

Viltojumu gadījumā runa gan nav par preces kvalitāti, bet tieši atdarināšanu. Preču zīmes pasaulē tiek reģistrētas, līdz ar to ir aizsargātas. Ārvalstīs iegādājoties, bet precei iestrēgstot muitā, pircējs riskē zaudēt samaksāto naudu.

Valsts ieņēmumu dienestā jomas speciālisti dalījās pieredzē, kā arī analizēja jaunākās tendences. Viena no tām – daudzos gadījumos viltojumi izgatavoti augstā kvalitātē un var būt grūti atšķirami.

Zīmolu viltojumi ir atrodami katrā valstī. Atšķirīga ir to pieejamība, dienestu ieinteresētība tos apkarot, sabiedrības pirktspēja un pieprasījums.

Kā LNT apgalvoja muitā, tieši pakaļdarinājumu iespēja nonākt legālās tirdzniecības ķēdēs Latvijā esot minimāla. Bet paliek citas vietas.

Globāli viens no pakaļdarinājumu flagmaņiem pasaulē ir Ķīna. Tur tiek ražoti kā oriģināli, tā kopijas, vēlāk izplatoties pa visu pasauli. Tiek uzskatīts, ka būtisks pavērsiens notiks brīdī, kad cīņa ar pakaļdarinājumiem pastiprināsies tieši tur.

TOP komentāri

  • pircējs
    0 0 0

    pircējs

    Tas ir lielo ražotāju lobijs - garantija, ka preci ar pašimaksu 10e. var un varēs par 200e. pārdot. Lielākā daļa šo viltojumu ir ražoti tajās pašās rūpnīcās no tiem pašiem materiāliem no kā tiek ražoti orģināli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl