“Kobra 11” latviešu stilā: policijas koledžas paraugdemonstrējumi ar šaušanu un pakaļdzīšanos

8 komentāri

Pakaļdzīšanās, aizturēšana, suņi un pretterorisma vienība – ar vērienīgiem paraugdemonstrējumiem Valsts policijas koledža piektdien iepazīstināja topošos likumsargus atvērto durvju dienā. Interese par policista arodu ir liela, taču arvien biežāk klupšanas akmens ir jauniešu fiziskā sagatavotība un veselība, lai varētu koledžā iestāties.

Dažādas aktivitātes koledžas pagalmā notika visas dienas garumā, taču kulminācija bija pēcpusdienā – policistu tuvcīņas paraugdemonstrējumi, kuriem sekoja filmu cienīga noziedznieku aizturēšana. Trakulīgi braucot ar pavecu “BMW auto”, noziedznieki uzbruka citai mašīnai, nolaupīja cilvēku, taču tika aizturēti, piesaistot pretterorisma vienību.

Koledžas vadība atzīst, ka jauniešu interese par likumsarga arodu ir liela, un piektdien sanākušo skaits to apliecina. Cik daudzi varēs iestāties koledžā, ir atklāts jautājums – galvenie kritēriji ir latviešu un svešvalodu zināšana, veiklības un fizisko spēku un psiholoģiskā pārbaude.

Policijas koledžas direktora vietnieks Andris Sudārs norāda: “Protams, mēs gribētu, lai ir labāk sagatavoti pēc skolas, arī fiziskā ziņā. Daudzi izkrīt, godīgi sakot, fiziskās pārbaudēs. Ir dažādas problēmas – redze, mugura, arī jauniem cilvēkiem. Viņi nevar iestāties dienestā, diemžēl, jā.”

Viena no lielākajām problēmām policijā ir tieši darbinieku trūkums. Arī koledžas studentu pašpārvaldes vadītājs atzīst, ka darbu policijā redz kā pirmo pakāpienu uz citu karjeru.

Policijas koledžas pašpārvaldes vadītājs Agris Galvanovskis pauž: “Sākotnēji virzījos uz juridisko bāzi. Tad sapratu, ka nākotni gribu saistīt prokuratūrā, izmeklētājiem. Studēju izmeklēšanas darbu. Iespējams, turpināšu darbu tieslietu sistēmā.”

Viens no izšķirošajiem faktoriem darbinieku noturēšanai ir alga, kas citās likumsargu struktūrās, nemaz nerunājot par privāto drošības un juridiskās nozares nišu, ir krietni pieticīgāka, atzīst paši likumsargi.

8 komentāri