7 komentāri

Valdošā koalīcija turpina atrasties grūtībās, diskutējot par nākamā gada valsts budžetu. Nacionālā apvienība turpina kategoriski uzstāt uz būtiski lielāku valsts finansējumu demogrāfijas veicināšanai. Neapmierinātību pauž arī “Vienotība”, norādot, ka arī viņu prioritātes budžeta veidošanā pagaidām nav atbalstītas. Tikmēr premjers lēš, ka līdz nedēļas beigām kompromiss būšot.

Nacionālā apvienība uzstāj, ka pabalstam par trešo un katru nākamo bērnu ir jāpieaug līdz 100 eiro mēnesī, jāparedz atvieglojumi par apgādībā esošiem bērniem arī mikrouzņēmumos nodarbinātiem. Daudzbērnu ģimenēm būtu jāsaņem vairāku tūkstošu eiro vērts sertifikāts, kuru varētu izmantot mājokļa remontam, dzīvokļa iegādei vai bērna izglītībai. Šāda sistēma veiksmīgi darbojas Igaunijā un arī sarunās par budžetu “nacionāļi” atsaucas uz kaimiņu piemēru.

“Igauņu kolēģi bieži ir minējuši, ka vispirms tiek atrasti līdzekļi ģimenēm ar bērniem un pēc tam līdzekļi pārējām nozarēm, pat krīzes laikā.  Bet pie mums tieši otrādāk – tiek atbalstīts pēc pārpalikuma principa,” saka Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Zaļo un zemnieku savienības piedāvātais un “nacionāļu” izbrāķētais kompromisa variants paredzēja pabalstu par trešo bērnu palielināt no 34 līdz 65 eiro, tātad pieaugums būtu ievērojami mazāks nekā prasa “nacionāļi”. Lielāku finansējumu demogrāfijai valsts maka turētāji sola 2020. gadā.

“Mums nav daudz rezervju variantu. Mēs neveidosim jaunas nodevas vai kaut ko tādu. Atgriezties pie budžeta nulles punkta arī mēs nevaram,” saka premjers Māris Kučinskis.

Finanšu ministrijā demogrāfijas pasākumiem papildus gatavi gatavi piešķirt 12 miljonus eiro, Nacionālā apvienība vēlas būtiski lielāku finansiālu atbalstu. Tomēr iepriekš izskanējušo summu – 85 miljonus – “nacionāļi” sauc par spekulāciju.

TOP komentāri

 • Velga Alondere
  +2 +2 0

  Velga Alondere

  Soreiz piekritu nacionaliem,jo daudzbernu gimenem ir vajadzigs lielaks atbalsts
 • Edgars Auns
 • Velga Alondere
  0 0 0

  Velga Alondere

  Izskatas ka tu esi pats padibenu berns,,latvijai laikam vajadzigi nodzertas nelaimes ,bomzi kuri prasa pabalstus,jo nevizo stradat,latvijai ir vajadzigi berni,lai ta pavisam neizzud

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl