Koalīcijas partneri viens otru vaino nogalinātā Bunkus un viņa partneru interešu lobēšanā

8 komentāri

Starp koalīcijas deputātiem turpinās strīdi par maksātnespējas administratoru pārmērīgo ietekmi uz politiķiem.

Nacionāļi un zaļzemnieki vienoti pārmet “Vienotībai” nogalinātā Mārtiņa Bunkus un viņa kolēģa Armanda Rasas interešu īstenošanu. Un pārmetumi ir arī pretējā virzienā. Tikmēr policija turpina šķetināt Bunkus slepkavības lietu.

Parādījušās liecības par aizdomīgu auto, kura vadītājs Bunkus dzīvesvietā Mežaparkā ilgstoši pētījis un fotografējis apkārtni.

Slepenas tikšanās, politiskā jumta meklējumi un varas pārdale. Administratora Bunkus slepkavība liek Saeimas deputātiem atklāt kompromitējošus materiālus vienam par otru. 

Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība pēkšņi bija iedvesmojusi zaļzemnieku Kārli Seržantu nākt klajā ar sensacionāliem apgalvojumiem, – Bunkus savulaik ticies ar Seržantu, piedāvājot dāsnus ziedojumus partijai, par pareizu balsojumu, kas ļautu “Trasta Komercbankas” likvidatora amatā nokļūt Armandam Rasam.

Kārlis Seržants
Saeimas deputāts (ZZS)

Jautājums bija, – Rasas kungs varēs kļūt par “Trasta komercbankas” administratoru vai nevarēs. Par cik gan Nacionālā apvienība, gan ZZS bija noskaņota balsot par šādiem grozījumiem [kas neļautu Rasam ieņemt amatu], šis te Bunkus kungs man piezvanīja. Zinot attieksmi, viennozīmīgi piedāvāja satikties, kad satikāmies, Saeimai blakus esošai kafejnīcai, bija viennozīmīgs piedāvājums.

Solīti dāsni ziedojumi ZZS, bet sarunas pārtrūkušas. Vēlāk arī Rasa ar Saeimas balsojuma starpniecību iekļuvis labajā amatā, par palīgu nolīdzis Mārtiņu Bunkus. Administratoru komanda esot tikusi pie rekordliela 30% honorāra no kreditoriem izmaksājamās summas. Pirmajā pusgadā Rasas komanda saņēma 2,9 miljonus eiro.

Uz Seržanta izteikumiem pa dīvaino tikšanos ar Bunkus reaģēja kādreizējā “Vienotības”, tagad “Attīstībai/Par” pārstāve Ilze Vinķele.

“Pavaicājāt Kārlim Seržantam viņš iesniegumu KNAB uzrakstīja pēc sarunas? Ja nē, tā tagad vien tāda izrādīšanās uz noslepkavotā pleciem,” norāda Viņķele.

Seržants uz šo repliku atbildēja sekojoši: “Diemžēl vēl viens piedāvājums sarunai nesekoja-  acīmredzami dzirdīgas ausis bija atrastas. Manuprāt, dažas dienas pirms izšķirošā balsojuma presē manīju foto no Dāldera un Rasas kungu kopējām brokastīm…”

Par Dāldera un Rasas tikšanos ziņoja portāls “Pietiek.com”, publicējot izplūdušu fotogrāfiju. Sazvanīts pa telefonu, Dālderis nenoliedz, ka ticies ar Rasu. Pirms Kredītiestāžu likuma grozīšanas, Dālderis meklējis neatkarīgu ekspertu, kas varētu situāciju izskaidrot. Kāds paziņa ieteicis Rasu. Tobrīd Dālderis nemaz neesot nojautis, ka Rasa kāro tikt “Trasta komercbankas” likvidatora amatā un uzklausījis viņu kā neatkarīgu ekspertu.

Inta Dālderis
“Vienotības” frakcijas deputāts

Es tajā brīdī nezināju, ka šis cilvēks pretendē uz administratora posteni, ka viņš ir sarakstā, man viņš to neteica. Vispārīga informācija, cik nozīmīgi ir šie grozījumi. Par tāda jauna jurista Bunkus eksistenci nemaz nezināju.

Uz jautājumu, vai raugoties no šodienas perspektīvas, Dālderis nejūtas izmantots, atbilde nav viennozīmīga.

“Kas attiecas par “Trasta komercbanku” – man arī ir pārsteigums, kādēļ Rasas kungam sev jāpaņem par asistentu pietiekoši skandalozu citu maksātnespējas administratoru, man nav pārliecības par to, ka viens vai cits grupējums ir godīgāks par otru,” min Dālderis.

Nekādus ziedojumus vai citus labumus par pareizu balsojumu Rasa “Vienotībai” neesot piedāvājis. Kamēr Saeimā kaislības par administratoru kariem nerimst, policisti meklē Bunkus slepkavas.

Soctīklos parādījušās fotogrāfijas, kurās redzams auto, kas pirms Bunkus slepkavības, vairākas dienas ticis noparkots Mežaparkā – vietā, kur Bunkus dzīvoja. Autovadītājs esot fotografējis apkārtni, radot aizdomas vietējiem iedzīvotājiem par šaubīgām darbībām.

8 komentāri