Komentāri

Valdošajā koalīcijā nav vienprātības, kam vajadzētu vadīt tā saukto “Oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Atgādinām, ka pašlaik šajā amatā apstiprināta bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba, kuras piemērotība šim amatam vairākkārt apšaubīta. Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis šaubas par viņas piemērotību šim postenim.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija Ingunas Sudrabas vadībā uz sēdi sanāks rīt. Sudrabai, iespējams, netiks piešķirta pielaide valsts noslēpumam, kā arī pieminēta “Rīdzenes sarunās” kā Kremļa rekomendēta premjera amata kandidāte. Pagaidām gan nav skaidrs, vai koalīcijas partneri mēģinās gāzt no amata Sudrabu. “Vienotība”, Nacionālā apvienība un ZZS vēl nav vienojušies par kopēju kandidātu.

“Jā, sākotnējie nodomi bija patiešām lieliski. Es arī šobrīd uzskatu, ka ķerties pie maiņas ir tajā brīdī lietderīgi, kad politiķi ir vienojušies koalīcijā savā starpā. Pagaidām grūti komentēt, bet šķiet, ka vienošanās nav,” saka premjers Māris Kučinskis.

Saeimas kuluāros izskan, ka “Vienotības” kandidāts komisijas vadītāja postenim paliek Andrejs Judins. Viņu neatbalsta Zaļo un zemnieku savienība. ZZS un “Vienotība” varētu atbalstīt Nacionālās apvienības deputātu Ritvaru Jansonu, taču Jansons nevēlas kandidēt uz šo amatu.

“Mēs arī atbalstītu to, ka šis jautājums tiek risināts un iespēja ir arī atrast cienījamu kandidātu, tā kā šīs diskusija ir jāturpina. Domāju, ka nonāksim pie pozitīva rezultāta,” saka VARAM ministrs Kaspars Gerhards.

“Šis jautājums ir jārisina, jo tieši veids, kā ievēlēja šīs komisijas vadību un tieši vadītāju Sudrabu, ir izraisījis sabiedrībā sašutumu,” apliecina “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Ar trīs koalīcijas partneru vienošanos nepietiktu parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja nomaiņai, jo arī opozīcijai komisijā ir trīs balsis. Šajā gadījumā nāksies vienoties arī ar kādu no opozīcijas partijām. Tikmēr Ģenerālprokuratūra sadarbībai ar “Oligarhu lietas” parlamentāro izmeklēšanu deleģējusi prokuroru Māri Leju.

Lasi vēl