Koalīcija neiebilst Belēviča lēmumam: Zāļu valsts aģentūras direktore nepaliks savā amatā

0 Komentāru
Koalīcija neiebilst Belēviča lēmumam: Zāļu valsts aģentūras direktore nepaliks savā amatā
Foto: F64

Kamēr Saeima lemj, vai izdot veselības ministru Guntis Belēviču sodīšanai par interešu konfliktu, ierēdne, kuras dēļ Belēvičs nonācis likumsargu redzeslokā, jau zaudējusi amatu. Runa ir par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču, kurai pirmdien bija pēdējā darba diena. Par savu rīcību Belēvičam nācās atskaitīties arī koalīcijas partneriem, tomēr neko vairāk kā nespēkā rausīt plecus premjere nevarēja.

Konflikts starp mūžam aktīvo veselības ministru Gunti Belēviču un nepakļāvīgo Zāļu valsts aģentūru nobrieda jau neilgi pēc viņa stāšanās amatā. Belēvičs piedāvāja reformas, kam it kā būtu jāsamazina zāļu cenas un jāpalielina pieejamība, tomēr aģentūra nesteidzās tās atbalstīt. Tad ministrs paziņoja, ka ar aģentūras direktori Ingunu Adoviču, kam šodien beidzās līguma termiņš, jauns netikšot slēgts. Citiem vārdiem – viņa ir atbrīvota.

Iepriekš jau izskanējis, ka ministrs attiecībā uz Adoviču nonācis interešu konfliktā – viņš pēc sava dēla, farmācijas jomas uzņēmēja Artūra Belēviča, iesnieguma ierosinājis pret aģentūras direktori disciplinārlietu. Korupcijas novēršanas birojs jau kopš vasaras cenšas panākt, lai Belēvičs tiktu par to sodīts.

Arī koalīcijas partneri šodien aicināja veselības ministru skaidroties par kaislībām Zāļu valsts aģentūrā. Tomēr bez rezultātiem – premjere vien noplātīja rokas, ka iestādes vadība ir ministra jautājums, kas netiek skatīts valdībā.

Jāpiebilst, ka iepriekš Belēvičs, spītējot premjeres iebildumiem, pārcēla citā amatā aģentūras direktores vietnieci Daci Ķikuti. Svens Henkuzens, kas stājās Ķikutes vietā, līdz ar Adovičas atbrīvošanu kļūs arī par jauno aģentūras direktoru.

0 Komentāru