Komentāri

Valdošā koalīcija konceptuāli vienojusies, ka Latvijas skolās būtu jāpāriet uz izglītību tikai valsts valodā. Tas attiektos ne tikai uz vidusskolām, bet arī sākuma un pamatskolas laiku. Pagaidām gan partijas atturas prognozēt, kad iecere par pilnīgu mācīšanos latviešu valodā varētu īstenoties dzīvē. To noteikšot politiskās konsultācijas. Ieceri asi kritizē opozīcijā esošā partija “Saskaņa”.

Ar prasību pāriet uz izglītību tikai valsts valodā, turklāt visos izglītības posmos, koalīcijas partneriem uz galda pirmdien, 9. oktobrī, bija nolikusi “Nacionālā apvienība”. Tā paziņoja, ka “Vienotības” ministra Kārļa Šadurska pieteiktais plāns pēc trim gadiem vidusskolās pāriet uz mācībām tikai valsts valodā esot nepietiekami ambiciozs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saprotot, ka “Vienotības” un “Nacionālas apvienības” cīkstēšanās ap latviešu valodas lietošanu skolā sakritusi ar Saeimas vēlēšanu tuvošanos, premjers abas puses šodien centās samierināt. Abu partiju atbildīgajiem ministriem uzdots šogad izstrādāt un Saeimai pieņemt likuma grozījumus, kā pāreja varētu notikt.

“Vienotības” un “Nacionālas apvienības” pozīcija gan šobrīd ir visai atšķirīga. “Vienotība” nepiedāvā pilnībā atteikties no bilingvālās izglītības, to saglabājot no 1. līdz 6. klasei, savukārt no 7. līdz 9. klasei, ieviešot proporciju “80 pret 20” par labu valsts valodai. Tikmēr nacionāļi grib redzēt mācības tikai valsts valodā arī bērnudārzos.

Koalīcijas plānus asi kritizē partija “Saskaņa”. Atteikšanās no bilingvālas izglītības, partijas ieskatā, arī vidusskolā būšot kļūda.

Jāpiebilst, ka šobrīd visās mazākumtautību skolās mācības notiek divās valodās, bet vidusskolās tiek ievērota proporcija “60 pret 40” par labu latviešu valodai.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl