Koalīcija atbalsta stingru drošības pasākumu ieviešanu Covid-19 izplatības mazināšanai

12 komentāri
Koalīcija atbalsta stingru drošības pasākumu ieviešanu Covid-19 izplatības mazināšanai
ZANE BITERE, LETA

Koalīcijas sanāksmē gūts atbalsts stingru drošības pasākumu ieviešanai Covid-19 izplatības mazināšanai, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs skaidroja, ka attiecīgu drošības pasākumu primārais mērķis būtu pasargāt nevakcinēto sabiedrības daļu no inficēšanās un novērst katastrofu veselības aprūpes sistēmā, skaidroja ministrs.

Viņš norādīja, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) sasauks Krīzes vadības padomi, bet speciālisti gatavos priekšlikumus izlemšanai.

Koalīcijas sanāksmē atbalsts stingru drošības pasākumu ieviešanai, ar primāro mērķi pasargāt nevakcinēto sabiedrības daļu no inficēšanās un novērst katastrofu veselības aprūpes sistēmā. Premjers sasauc Krīzes vadības padomi, speciālisti gatavos priekšlikumus izlemšanai. https://t.co/2LCq2VHFVP

— Daniels Pavluts (@pavluts) October 4, 2021

Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs Skaties.lv informēja, ka Ministru prezidents otrdien, 5. oktobrī, plkst. 10.00 ir sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi par situāciju Latvijas slimnīcās strauji pieaugošas Covid-19 saslimstības apstākļos, lai lemtu par turpmākiem soļiem situācijas stabilizēšanai.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Padomes sekretariāta darbību nodrošina Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Jau ziņots, ka Pavļuts pirmdien koalīcijas sanāksmē solīja aicināt skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu, liecina politiķa ieraksts “Twitter”.

Tikmēr Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Arī Pārresoru koordinācijas centra koordinētās akadēmiskās vides ekspertu grupa aicina Ministru kabinetu iespējami īsā laikā sagatavot stingru pasākumu kopumu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Skaties.lv jau vēstīja, ka pie vakcinācijas projekta strādājušais epidemiologs Ņikita Trojanskis sociālajos tīklos paudis, ka Covid-19 pašlaik Latvijā ir nekontrolēti izplatījies, tāpēc reizi mēnesī uz nedēļu vai ilgāk būtu jāievieš stingri “lokdauni”, kas varētu turpināties līdz nākamā gada janvārim.

12 komentāri