“Ko tik neesam piedzīvojuši!” 2017. gads varētu iekļūt karstāko gadu trijniekā

0 Komentāru
“Ko tik neesam piedzīvojuši!” 2017. gads varētu iekļūt karstāko gadu trijniekā
organizācija min, ka šogad pasaulē piedzīvotas vairākas katastrofālas vētras, plūdi, karstuma viļņi un sausuma periodi. (AFP/LETA)

2017. gads pavisam iespējami varētu iekļūt karstāko gadu trijniekā, paziņojusi Pasaules Meteoroloģiskā organizācija (WMO).

Vienlaikus organizācija min, ka šogad pasaulē piedzīvotas vairākas katastrofālas vētras, plūdi, karstuma viļņi un sausuma periodi. Tāpat šogad turpinājusi pieaugt oglekļa dioksīda koncentrācija atmosfērā, arī jūras līmeņi turpinājuši palielināties un ledus sega Antarktikā pietuvojusies rekordzemam līmenim.

Kā liecina WMO prognozes, šis gads, visticamāk, nepārspēs pērnā gada rekordu, bet var sacensties ar 2015.gadu par otro vietu.

“Saistībā ar temperatūras maiņu, pēdēji trīs gadi ir iekļuvuši TOP 3. Tā ir daļa no ilgtermiņa sasilšanas tendencēm. Mēs esam piedzīvojuši neierastus laikapstākļus, – Āzijā temperatūra paaugstinājās līdz 50 grādiem pēc Celsija, Karību jūra un Atlantijas okeāna reģions piedzīvoja postošas un rekordspēcīgas vētras, kas sasniedza pat Īriju, savukārt Dienvidāzija piedzīvoja stiprus plūdus, bet Austrumāzija sausumu,” norāda WMO vadītājs Peterī Tālas.

Jau vēstīts, ka septembrī Karību jūru plosīja piektās kategorijas viesuļvētra ”Irma”, kas izraisīja milzu postījumus vairākās Karību salās. 

Bet vētra “Hārvijs” atzīta par ASV vēsturē dārgāko dabas katastrofu. 180 miljardi dolāru – tik lielus postījumus nodarījusi vētra.

Netipiskus laikapstākļus šogad piedzīvojusi arī Latvija. Portāls Skaties.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties dažos mirkļos, kad mūs šogad pārsteidza laikapstākļi. Esam piedzīvojušo sniegu pavasarī, negaisu vasarā, kā arī spēcīgas lietusgāzes un bēdīgi slavenos plūdus Latgalē.

Atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsoja dienvidu ciklons ”Tomass”. Tas atnesa brāzmainu vēju un radīja jaunus plūdu draudus. Rīgā vairākās vietās ielas sāka grimt ūdenī. TV3 Ziņas novēroja, ka Ganību dambis pie Bukultu ielas ir pamatīgi applūdis.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Šajā vasarā negaidīta dabas stihija pārsteidza arī iedzīvotājus Siguldas pusē. Ummeru ezera apkaimē otrdien, 20. jūnijā, plosījās virpuļviesulis. Tur tika nodarīti ievērojami postījumi.

Neierasti laikapstākļi šogad novēroti arī citviet Latvijā! Skaties.lv piedāvā ieskatu dažās no situācijām!

Otrdien, 22. augustā, Kolkas iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidza liels krusas daudzum.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šā gada vasarā aizvadīts aukstākais jūlijs šajā tūkstošgadē!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Tāpat Skaties.lv jau vēstīja, ka neparasti laikapstākļi Latvijas iedzīvotājus pārsteidza arī 8. maijā, kad Burtniekos uzsniga sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!

0 Komentāru