Ko pašvaldībām nozīmēs IZM sagatavotais piedāvājums vidusskolēnu skaita noteikšanai klasēs?

1 komentārs

Ja pašvaldības gribēs saglabāt mazās vidusskolas, tad pašām nāksies par to maksāt, – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais piedāvājums, kura mērķis ir turpināt vidusskolu slēgšanu un apvienošanu.

Iecere paredz, ka pašvaldības teorētiski drīkstēs saglabāt savas vidusskolas, pat ja tajās mācīsies pavisam maz skolēnu, taču tādā gadījumā ministrija vairs nedos naudu šo vidusskolu skolotāju algām.

Līga Buceniece
IZM Izglītības departamenta direktora vietniece

Pašvaldība var izvērtēt. Ja viņi uzskata, ka tā skola ir vajadzīga, viņi var šo skolu uzturēt, tikai tad viņiem pašiem arī jāmaksā pedagogiem darba samaksa. Ir jāizvērtē, kuras skolas saglabā un ir vērts stiprināt.

Ministrija piedāvā noteikt, ka deviņās republikas nozīmes pilsētās vidējam vidusskolēnu skaitam jābūt vismaz 25 vienā klasē, ja pilsētu vadība gribēs saņemt valsts finansējumu šo skolu skolotāju algām. 22 skolēniem klasē jābūt Pierīgas pašvaldībās un reģionālās attīstības centros. Pārejās pašvaldībās atļautais skolēnu skaits klasē būs 20. Tikmēr uz pavisam attālām Latvijas nomalēm būs attiecināts izņēmums, – tur vidusskolās drīkstēs mācīties arī 12 skolēni klasē. Izņēmums būs arī tās mazās skolas, kas pierādījušas, ka tomēr spēj nodrošināt saviem audzēkņiem ļoti labu izglītību.

1 komentārs