Komentāri

Ko atstāt pļavā un ko likt vainagā vai vāzē uz galda? Augu un zālīšu zinātāji un biologi neslēpj, ka augu plūkšana “tāpat vien” bez īpaša mērķa nav vēlama, turklāt Latvijas pļavās ir arī tādas puķes, kas īpaši saudzējamas.

Piemēram, Latvijā nedrīkst plūkt lielāko daļu dabā augošo orhideju, tāpat raut nost nevajadzētu gladiolas un naktsvijoles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augu plūkšana “tikai tāpat vien” augu mīļotāju vidū patiesībā nemaz netiek atzīta. Puķi var plūkt nost tad, ja tai vēlāk ir arī kāds praktisks pielietojums, piemēram, Ziemassvētkos no vainaga pagatavo veselīgu vannu.

Ja nezina, ko drīkst un ko nedrīkst lasīt pļavā, tad jāpieturas pie klasiskām un zināmām vērtībām – rudzupuķēm un margrietiņām.

Skaties iedvesmojošo video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl