Ko darīt ar veco Ziemassvētku eglīti? Skaidro Rīgas domes pārstāve

0 Komentāru

Ko darīt ar nobirušo Ziemassvētku eglīti? Šāds jautājums ik gadu pēc Jaunā gada daudziem ir aktuāls.

Apsaimniekotāji parasti mudina egles nolikt vienkopus, lai tās centralizēti savāktu. Tāpat drīkst egli sadalīt gabalos un izmest kopējā atkritumu konteinerā, bet nekādā gadījumā nevajadzētu mest ārā pa logu.

Ik gadu mikrorajonos pēc svētkiem mētājas apbirušās eglītes. Šogad gan postažu vēl nemana, iespējams, cilvēki kļuvuši apzinīgāki, vai arī skujas vēl nav nobirušas. Purvciemā sastaptie iedzīvotāji izvēlas dažādas metodes, kā atbrīvoties no eglītes, turklāt arvien modernāk ir izmantot egles podiņos.

Lasi vēl: Žēlīgs skats Purvciemā – pamestas neizpārdotās Ziemassvētku eglītes

Savukārt Purvciema iedzīvotāja Māra bilst: “Mēs jau kuru gadu pērkam eglīti podiņā. Šogad esam nopirkuši ļoti maziņu, esam izlēmuši, ka pārstādīsim, un mums tā pati eglīte kalpos ilgi.”

“Es viņu sadalu pa daļām un ieliku maisā, un aiznesu tur, kur jānes – pie miskastēm nolieku,” stāsta Purvciema iedzīvotāja Ligita.

Rīgas domes Vides pārvaldē skaidro, ka iedzīvotājiem jāsazinās ar mājas vecāko vai apsaimniekotāju, jo parasti nolietotās egles savāc centralizēti. Egļu utilizēšana ir bezmaksas, taču, ja Ziemassvētku kociņš dzīvoklī noturēts līdz februārim, tad gan legāla atbrīvošanās no eglītes var izrādīties maksas pakalpojums, brīdina Rīgas domes Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

0 Komentāru