KNAB vēlas panākt labi strādājošu biroja amatpersonu apbalvošanu ar šaujamieročiem

4 komentāri
KNAB vēlas panākt labi strādājošu biroja amatpersonu apbalvošanu ar šaujamieročiem
REINIS HOFMANIS, F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sagatavojis grozījumus likumā, kas paredz labi strādājošas biroja amatpersonas apbalvot ar personīgajiem šaujamieročiem.

Saskaņā ar Ieroču aprites likumu aizsardzības ministram, iekšlietu ministram, tieslietu ministram, finanšu ministram un valsts drošības iestādes vadītājam ir tiesības par priekšzīmīgu dienesta vai darba pienākumu pildīšanu apbalvot attiecīgās nozares izmeklēšanas iestāžu un specdienestu darbiniekus ar personiskajiem apbalvojuma ieročiem.

Tai pat laikā KNAB priekšniekam šādas tiesības attiecībā uz biroja amatpersonām nav paredzētas.

Birojs vērš uzmanību, ka KNAB korupcijas apkarošanas jomā veic līdzīgas funkcijas kā citas izmeklēšanas iestādes un operatīvās darbības iestādes.

Arī Satversmes tiesa 2013.gada 8.novembra spriedumā lietā Nr.2013-01-01 atzinusi, ka, par personu grupām, kas atrodas vienādos un pēc noteiktiem kritērijiem salīdzināmos apstākļos, var uzskatīt KNAB amatpersonas un iekšlietu sistēmas darbiniekus ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Ņemot vērā, ka KNAB veic salīdzināmas funkcijas ar citu izmeklēšanas iestāžu funkcijām, tad arī nepieciešams noteikt vienādas apbalvojuma tiesības par priekšzīmīgu amata pienākumu pildīšanu.

Ņemot vērā minēto grozījumi Ieroču aprites likumā paredz KNAB priekšniekam tiesības apbalvot ar personisko apbalvojuma ieroci biroja amatpersonas par nozīmīgu un izcilu personīgo ieguldījumu KNAB stiprināšanā un attīstībā, kvalitatīvu darba izpildi valsts dienestā, ieguldot savas zināšanas un ilggadējo pieredzi, un svarīgu uzdevumu sekmīgā pildīšanā.

Minēto apbalvojumu varēs piešķirt tikai tām amatpersonām, kurām ir tiesības iegādāties, glabāt, nēsāt un pārvadāt ieročus.