KNAB veicis kratīšanu Rīgas 1. slimnīcā un aizturējis trīs personas

7 komentāri
KNAB veicis kratīšanu Rīgas 1. slimnīcā un aizturējis trīs personas
IEVA LŪKA, LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kādā kriminālprocesā pirmdien, 15. aprīlī, veicis kratīšanu pašvaldības SIA “Rīgas 1. slimnīca” un aizturējis trīs personas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB aģentūra LETA uzzināja, ka kriminālprocess sākts 5. aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka “Rīgas 1. slimnīcas” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Lietā veiktas 12 kratīšanas, izņemts apjomīgs daudzums dokumentu un datu nesēju, kuriem varētu būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Birojā apliecināja, ka patlaban aizturētas trīs personas. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, par drošības līdzekļa piemērošanu procesa virzītājs lems 48 stundu laikā. Likums paredz, ka bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kuru lemj tiesa pēc izmeklētāja ierosinājuma.

Rīgas 1.slimnīca pilnībā pieder Rīgas domei. Slimnīcas valdē strādā Natālija Zlobina, Andrejs Pavārs un Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S).

Slimnīcas apgrozījums 2017. gadā bija 15,29 miljoni eiro, bet peļņa 191 433 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

7 komentāri