KNAB veicis kratīšanu pie Rīgas 1. slimnīcas valdes locekļa Sevastjanova

2 komentāri
KNAB veicis kratīšanu pie Rīgas 1. slimnīcas valdes locekļa Sevastjanova
EDIJS PĀLENS, LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kratīšanu ir veicis arī pie Rīgas 1. slimnīcas valdes locekļa un Rīgas domes deputāta Genādija Sevastjanova (“Saskaņa”), aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”).

Politiķis norādīja, ka nevar komentēt KNAB uzsākto procesu, taču apstiprināja, ka viena no kratīšanām notikusi arī pie viņa partijas biedra Sevastjanova. Vicemērs nesniedza informāciju, vai Sevastjanovs varētu būt viena no aizturētajām amatpersonām.

Baraņņiks gan partijas biedru aizstāvēja, sakot, ka Sevastjanovs ir cilvēks, “kurš ieguldījis visus savus spēkus un dvēseli, lai izglābtu un attīstītu Rīgas 1.slimnīcu”.

“Nav Rīgā cilvēka, kurš būtu izdarījis vairāk šīs slimnīcas labā. Gan es, gan visi mani kolēģi Rīgas domē – partijās “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” – ir absolūti pārliecināti, ka Genādijs nevarēja paveikt neko pretlikumīgu. Viņš var rēķināties ar pilnu savu kolēģu atbalstu un uzticību,” pauda vicemērs.

Kopš iecelšanas vicemēra amatā Baraņņiks ir arī Rīgas 1.slimnīcas kapitāldaļu turētāja pārstāvis.

Tikmēr ar pašu Sevastjanovu, kā arī slimnīcas valdes priekšsēdētāju Natāliju Zlobinu aģentūrai LETA nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, KNAB kādā kriminālprocesā pirmdien veicis kratīšanu pašvaldības SIA “Rīgas 1.slimnīca” un aizturējis trīs personas. Kriminālprocess sākts 5.aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka “Rīgas 1.slimnīcas” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Lietā veiktas 12 kratīšanas, izņemts apjomīgs daudzums dokumentu un datu nesēju, kuriem varētu būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Rīgas 1. slimnīca pilnībā pieder Rīgas domei. Slimnīcas valdē strādā Zlobina, Andrejs Pavārs un Sevastjanovs.

Slimnīcas apgrozījums 2017. gadā bija 15,29 miljoni eiro, bet peļņa 191 433 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.